Een beroep van een der leden-exploitanten van een besluit van het Hoofdbestuur, waarbij aan dit lid op grond van art. 17 der Statuten de straf van boete tot een bedrag van 500.was opge legd wegens overtreding van een boycotbesluit, werd door de vergadering afgewezen. In de Buitengewone Ledenvergadering van 12 Juli werd het Minimum-Prijzen-Reglement, nadat daarin eenige amendementen waren aangebracht, overeenkomstig het concept van het Hoofd bestuur met op twee na algemeene stemmen goedgekeurd. Het voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van de Statuten kon, hoewel het in deze vergadering aan de orde was gesteld, niet in behandeling worden genomen, omdat het vereischte quorum niet ter vergadering was. De vergadering werd daarom verdaagd op een termijn van drie weken, in welke vergadering het besluit tot Statutenwijziging zou kunnen worden genomen met een meerderheid van twee derde der uitgebrachte stemmen, ongeacht het aantal vertegenwoordigde, kiesgerechtigde zaken. In deze vergadering zijn tijdens de rondvraag ook aan de orde gekomen de plannen van een lid-filmverhuurder te Amsterdam om aldaar een nieuwe bioscoop te vestigen, zonder dat tevoren inge volge het Overgangsbesluit van 1 Februari 1937 de vereische toe stemming aan het Hoofdbestuur was gevraagd. Deze kwestie, zoowel als de motie van vertrouwen in het beleid van het Hoofdbestuur, welke met nagenoeg algemeene stemmen werd aangenomen, zijn elders uitvoerig behandeld. De Buitengewone Ledenvergadering van 2 Augustus stond evenals die van 12 Juli wegens de ziekte van den Bondsvoorzitter, den heer D. Hamburger Jr., onder leiding van den waarnemenden Voorzitter, den heer C. S. Roem. In deze vergadering was aan de orde het voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging der Statuten, waartoe de vergadering thans met een meerderheid van twee-derde der uitgebrachte stem men het besluit kon nemen, ongeacht hoeveel kiesgerechtigde zaken vertegenwoordigd waren. Na artikelsgewijze behandeling werden de Statuten, nadat deze op verschillende onderdeden geamendeerd waren, met nagenoeg algemeene stemmen goedgekeurd. Op 8 November kwamen de leden nogmaals in buitengewone 78

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 78