ondernomen om leden, die in moeilijkheden verkeeren, te hulp te komen. In nagenoeg alle gevallen is het gelukt een bevredigende oplos sing tot stand te brengen, waarbij hier nog speciaal moge worden gereleveerd, dat het ook mogelijk is gebleken een filmverhuurkan toor, dat met ernstige moeilijkheden te kampen had, weer op een gezonde financieele basis te brengen. Uitvoering reglement op het Naamregister Een van de reglementen, waarvan de waarde grooter wordt naar gelang het aantal jaren, gedurende welke zij bestaan, klimt, is het Reglement op het Naamregister. Aan het einde van dit jaar stonden in totaal in het Naamregister ingeschreven 1673 filmtitels. Als gevolg hiervan moesten na raadpleging van het Naamregister tal van aangeboden titels geweigerd worden in verband met het feit, dat reeds eensluidende titels door andere filmverhuurkantoren waren gedeponeerd. In 1937 zijn ingeschreven 493 titels tegen 498 in 1936 en 356 in 1935. Na deponeering werden 33 titels door de betrokken filmverhuur ders gewijzigd. In 1936 was dit het geval met 20 titels. Tegen 13 inschrijvingen (vorig jaar 8) werden na publicatie in het Officieel Orgaan binnen den gestelden termijn bezwaren ingediend. Hieraan kon door bemiddeling van het Hoofdbestuur meestal ten genoege van partijen worden j:egemoet gekomen. De regeling voor het makem van filmopnamen op 7 Januari Met voldoening kan worden teruggezien op de voorbereiding van de regeling, welke getroffen moest worden voor het maken van filmopnamen bij gelegenheid van het Prinselijk Huwelijk te Den Haag. De regeling hiervan was door de politioneele Commissie en de Commissie-Van Karnebeek te Den Haag in handen gelegd van den Bond. Namens den Bond zijn terzake door den Vice-Voor zitter, den heer O S. Roem en den Bondsdirecteur met de betref fende autoriteiten talrijke besprekingen gevoerd, welke steeds op de meest aangename wijze zijn verloopen. Talrijk waren de maat regelen, welke moesten worden genomen om de menschen uit het 88

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 88