Schiphol-film, waarbij zich de vraag voordeed, of deze film be schouwd zou moeten worden als een documentaire-, dan wel als een reclamefilm. Door het Bestuur van de Vereeniging werd het plan geopperd om voor de beoordeeling van dergelijke kwesties een speciale commissie in het leven te roepen, die zou hebben uit te maken, of een film behoort tot de categorie der reclamefilms, dan wel tot de categorie der amusementsfilms, met dien verstande, dat de reclamefilms in twee afzonderlijke groepen zouden worden ge splitst, n.1. de gewone, directe reclamefilms en de cultureele, meer indirecte publiciteitsfilms. Het Hoofdbestuur heeft zich met dit plan vereenigd, als uitvloei sel waarvan de Commissie inzake Publiciteitsfilms in het leven is geroepen, bestaande uit de heeren D. Hamburger Jr., Voorzitter, D. v. d. Berg en Joh. Miedema, Hoofdbestuursleden en L. Calff en W. Quist, bestuursleden van de Vereeniging. In één geval n.1. van een reclamefilm, welke door een haarden- fabriek als documentaire werd gelanceerd, heeft de Commissie in 1937 haar oordeel vastgesteld. Voor wat de verdere samenwerking met de Vereeniging betreft. moge hier nog worden gereleveerd, dat er in voorbereiding is een overeenkomst, volgens welke de geschillen tusschen de leden van den Bond en leden van de Vereeniging aan arbitrage onderworpen zullen zijn. Zoodra de gewijzigde Statuten van den Bond konink zijn goedgekeurd, zal ook de arbitrage-overeenkomst in werking kunnen treden. Het Hoofdbestuur volgt de ontwikkeling van de Nederlandse/.e Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten met groote belang stelling en koestert het vertrouwen, dat, al moeten er nog vele interne moeilijkheden worden overwonnen, op den duur het bioscoop- reclamebedrijf over een hechte organisatie zal beschikken. Commissie voor normalisatie in Nederland Op verzoek van de Hoofd-Commissie voor de Normalisatie in Nederland te Den Haag heeft het Hoofdbestuur een vertegen woordiger van dit College aangewezen om als lid zitting te nemen in de z.g. Commissie 44. Alszoodanig is benoemd de heer C. S. Roem, Vice-Voorzitter van den Bond. De heer C. S. Roem vertegenwoordigde het Hoofdbestuur tevens als lid in de Commissie van Bijstand der Geluidsstichting te Delft en de Stichting voor fotografisch en kinematografisch onderzoek 94

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 94