zijn geheel, door den nieuwen exploitant van het theater was over genomen. Een geschil tusschen een lid-filmverhuurder en een lid-filmpro- ducent vertoonde merkwaardige juridische kanten. Het ging om eenige niet-gehonoreerde accepten, welke door een buitenlandsche firma ter inning waren afgestaan aan den Nederlandschen impor teur. Uit het ingesteld onderzoek bleek, dat die importeur tegenover den betreffenden filmverhuurder den eigendom van de wisselbrieven niet geacht kon worden te hebben verkregen door cessie, die eenig gevolg heeft ten aanzien van den filmverhuurder, zoodat de impor teur dus ook tegenover de tegenpartij niet als eigenaar der wissel brieven kon optreden. Verschillende malen heeft de Commissie zich bezig moeten hou den met geschillen betrekking hebbende op het Indisch filmjournaal. In de betreffende contracten kwam een clausule voor, bevattende bepaalde waarborgen ten aanzien van de kwaliteit der te leveren journaals. De Commissie heeft de op dat tijdstip verschenen jour naals doorgezien en als haar meening te kennen gegeven, dat de leverancier niet voldaan had aan de door hem gegeven garanties. De betreffende contracten werden door de Commissie ontbonden. In den loop van 1937 is gebleken, dat er nog steeds leden zijn, die bij het aanhangig maken van een geschil de daarvoor vastge stelde voorschriften niet vervullen. Dat geeft velerlei vertraging in de afwikkeling dezer zaken. Toch zijn die voorschriften door een ieder gemakkelijk te vervullen. Het request, waarbij een geschil wordt aanhangig gemaakt, moet slechts bevatten: Ie. de namen en woonplaatsen der partijen, 2e. een duidelijke omschrijving van het geschil, d.w.z. wat er geëischt wordt en waarop de eisch steunt, 3e. de origineele bescheiden (contracten, correspondentie e.d.) op het geschil betrekking hebbende, alles onder bijvoeging van een bedrag van-20.ter waarborging van de arbitragekosten. Door deze eenvoudige voorschriften in acht te nemen kan men zich zelf en de Commissie van Geschillen heel wat moeilijkheden besparen. Raad van Beroep De Raad van Beroep was voor de zittingsperiode 1936/1937 als volgt samengesteld: Voorzitter: de heer W. Mullens. Dit bedrag is in het gewijzigd Arbitrage-Reglement, dat echter nog niet in werking is getreden, tot 25.verhoogd. 99

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 99