Daardoor zullen de zorgen van vele onzer leden verminderen, zal het bedrijf meer nog dan voorheen zich kunnen aanpassen aan de verminderde koopkracht der bevolking, zal een vermeerdering van omzet ontstaan en zal de Overheid zelve een van de eersten zijn, die van haar tegemoetkomend gebaar profiteert. Dankbaar, maar niet voldaan Gewaagden wij reeds van de groote belangstelling, waarin ook in het afgeloopen jaar film- en bioscoopbedrijf zich mochten ver heugen, niet minder was deze belangstelling van de zijde van autoriteiten. Zoowel de leden van het Koninklijk Huis als Regeeringspersonen en plaatselijke overheden gaven hiervan meermalen op ondubbel zinnige wijze blijk. Men leide hier echter niet uit af, dat we over de belangstelling voor de film in het algemeen voldaan zouden zijn. Want ook al zeggen de millioenen, die per jaar de bioscopen bevolken, veel, de berekening, dat nog geen 20 van de theater capaciteit in Nederland gemiddeld per jaar wordt benut, toont vol doende aan, dat het bioscoopbedrijf op een veel grooteren toeloop berekend is. En inderdaad kunnen de millioenen bezoekers nog met ettelijke millioenen worden uitgebreid, vooral in de kleinere gemeenten. Het huidige niveau van de film in aanmerking genomen,, mogen wij haar met trots en met overtuiging in breeden kring propa- geeren. Meer dan voorheen zal ons werk er daarom op gericht moeten zijn de vooroordeelen, die in bepaalde kringen nog bestaan, weg te nemen en de film ook voor hen, die tot heden afkeerig bleven, te maken tot een instrument van ontspanning, ontwikkeling, en van geestelijke verheffing, gelijk zij dat reeds jarenlang voor zoo- velen is. In deze richting werden in het afgeloopen jaar reeds stappen gedaan en zoo kunnen wij, al met al terugzien op een welbesteed jaar, waarin veel, wat vroeger moeizaam begonnen werd,, een be kroning vond. Een jaar, dat echter óók zijn schaduwen vooruitwerpt, dat weliswaar veel goeds in zich bergt voor de eerstkomende periode, maar evenveel moeilijkheden en problemen, die aan de Bondsleiding een zware taak opleggen en de leden vermanen, aan eengesloten, sterk en strijdvaardig te blijven.

Jaarverslagen | 1937 | | pagina 9