Overwegende dat partijen de stukken vervolgens opnieuw hebben overgelegd ten fine van vonnis; Ten aanzien van het recht: Eveneens te dezen aanzien verwijzende naar de betreffende over wegingen van meergenoemd vonnis, en voorts; Overwegende dat reeds eerder in dit geding werd beslist dat de ..Pendennis Pictures Corporation Ltd" behoort te worden beschouwd als degene, aan wie volgens art. 5 der Auteurswet het auteursrecht toekomt op den klankfilm ..Fire over England". nu deze film. blij kens de feitelijke mededeelingen van partijen, moet worden geacht te bestaan uit een aantal afzonderlijke voor auteursrecht vatbare werken, welke onder leiding en toezicht van voornoemde Pendennis Pictures Corporation (de zoogenaamde producer van de film) tot één geheel zijn vereenigd; Overwegende dat aan Pendennis derhalve, naar Nederlandsch recht, een zelfstandig auteursrecht op genoemde films toekomt waaraan Pendennis de bevoegdheid ontleend om inbreuken op dit recht door derden zelfstandig te weren; dat echter naar evenzeer bij evengenoemd vonnis werd beslist geenszins uit dit zelfstandig auteursrecht van Pendennis volgt. dat deze daarop onder alle omstandigheden een beroep zal kunnen doen tegenover de makers van ieder afzonderlijk werk, in casu tegenover den componist der filmmuziek Addinsell; dat art. 5 der auteurswet dan ook bepaalt, dat het auteursrecht, hetwelk aan den maker van het verzamelwerk (Pendennis) toekomt, slechts geldt „onverminderd het auteursrecht op ieder werk afzon derlijk"; dat noch voormeld art. 5 der auteurswet, noch eenige andere wettelijke bepaling aan partijen waarmede ten deze worden be doeld de maker van het verzamelwerk eenerzijds en de maker van een afzonderlijk werk anderzijds de bevoegdheid onthoudt om bij overeenkomst vast te stellen in welk opzicht de maker van het verzamelwerk beperkt wordt in de uitoefening van het hem toe komend auteursrecht, niet tegenover derden, doch tegenover den maker van het afzonderlijk werk; Overwegende dat in dit geding gebleken is, dat een dergelijke overeenkomst tusschen Pendennis als maker van de film „Fire over England", en den componist der daartoe behoorende film muziek tot stand gekomen is, immers onbetwist ten processe is over gelegd een onderhandsche acte, blijkens welke de componist Addin sell zich reserveert, met betrekking tot deze film, het recht ,.tc collect the little performing right fees"; 142

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 141