den geldende voor de operateurs; de door de politie ten onrechte gezonden circulaire met bedreiging van intrekking der bioscoop vergunning, ingeval van overtreding der Auteurswet-191 2; aan wijzingen voor den verkoop van sigaren en cigaretten in de bioscopen tijdens de officieele sluiting der winkels des avonds en gedurende de Zondagen; de handhaving van den z.g. diploma rang; de tarieven voor advertenties in de dagbladen; de getroffen maatregelen met het oog op de hiervoren bedoelde verduisterings oefeningen; een met den Inspecteur der Vermakelijkheidsbelasting getroffen regeling betreffende restitutie van vermakelijkheidsbelas ting voor hen, die op 1 December ten bate van de Vluchtelingen om Geloof en Ras hun recettes bij den Bond zouden afdragen. Er werden twee ledenvergaderingen gehouden; de eerste op 21 April was de Jaarvergadering, waarin mijn voorganger het jaarverslag over 1937 uitbracht en de rekening en verantwoording van den Penningmeester, in ontvangsten en uitgaven sluitende met een bedrag van 2.787.34 werd goedgekeurd. De contributie klassen van het voorafgaand jaar n.1. 135.ƒ75.ƒ50. ƒ35.en ƒ25.werden ook voor 1938 gehandhaafd. De perio diek aftredende bestuursleden de heeren H. Ehrlich, Vice-Voor zitter en C. A. H. F. Hinke werden als zoodanig herkozen, terwijl tot leden der Commissie van Verificatie benoemd werden de hee ren J. W. de Rooy, E. Chermoek en A. Swaap. Vervolgens werd de heer H. Ehrlich tot lid van den Afdee- lingsraad herbenoemd. De op 16 November gehouden Buitengewone Ledenvergadering had tot taak een nieuw Afdeelingsbestuur te kiezen, daar ais gevolg van de in werking getreden gewijzigde Statuten van den Bond het Bestuur was afgetreden, ten einde de vergadering in de gelegenheid te stellen haar yertrouwenslieden in het Afdeelings bestuur aan te wijzen. De vergadering benoemde tot leden van het Afdcelingsbestuur de heeren H. Ehrlich en G. van Laeken, ieder met 16 stemmen; J. ter Linden met 15 stemmen; W. K. G. van Royen met 12 stemmen; C. A. H. F. Hinke met 11 stemmen. Vervolgens verwierven de heeren A. Gelder 3 stemmen, A. P. du Mée 1 stem en J. van Santen 1 stem. Het Afdeelingsbestuur werd hierop als volgt samengesteld: W. K. G. van Roven, Voorzitter; H. Ehrlich, Vice-Voorzitter: 174

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 171