OVERGANGSBESLUIT VAN 1 FEBRUARI 1937 Ter overbrugging van de periode, welke ligt tusschen de even- tueele in werkingtreding der nieuwe reglementen en den expiratie datum van het Nieuwe Leden- en Zakenbesluit, dat dezelfde materie regelde, doch slechts voor den duur van één jaar, en wel tot 17 Fe bruari 1937, was op 1 Januari van dat jaar door de Algemeene Ledenvergadering een zoogenaamd Overgangsbesluit in het leven geroepen. Dit besluit gaf het Hoofdbestuur tijdelijk de bevoegdheid te beslissen over aanvragen van de leden om toestemming voor het gaan exploiteeren van andere dan hun bestaande zaken, bedrijfs takken van een filmfabriek daaronder begrepen. Bovendien was het volgens dit besluit den leden niet geoorloofd om zonder toe stemming van het Hoofdbestuur andere dan hun bestaande zaken- resp. bedrijfstakken, te exploiteeren, terwijl de algeheele afsluiting van het filmverhuurbedrijf kwam te vervallen en de bepalingen van de Lijst van Geen Bezwaar ongewijzigd gehandhaafd bleven. Van zelfsprekend gold het besluit ook voor buitenstaanders, die een nieuwe zaak op het gebied van film- en bioscoopbedrijf zouden willen gaan vestigen, of een bestaande zaak zouden willen over nemen. Bijna twee jaren van kracht Het moge paradoxaal klinken, maar terwijl het zgn. Bondsbesluit van 1935 en het Nieuwe Leden- en Zakenbesluit van 1936 telkens voor een jaar genomen waren, was dit zgn. Overgangsbesluit, be doeld als een tijdelijke voorziening, bij het beëindigen van dit jaar bijna twee jaren van kracht. In de Algemeene Ledenvergadering van 1 Februari 1937 n.1. was, nadat een hiertoe strekkend amendement was overgenomen, be paald, dat dit besluit van kracht zou blijven, totdat door een Alge meene Ledenvergadering andere voorzieningen getroffen waren, echter uitsluitend tot 1 September van dat jaar, of, indien alsdan de Koninklijke Bewilliging op de inmiddels gewijzigde Statuten nog niet was verkregen, tot op den dag, waarop deze bewilliging zou worden afgekondigd. In de Ledenvergadering van 8 November 1937, is ingevolge een verzoek van het Bestuur van de Bedrij fsafdeeling Filmverhuurders op voorstel van het Hoofdbestuur besloten het Overgangsbesluit 17

Jaarverslagen | 1938 | | pagina 18