I In memoriam Vooruitzichten 102 de Bedrijfsafdeling, de heer J. S. Croeze, hield bij deze gelegenheid een rede, waarin hij de verdiensten van de scheidende voorzitter der Keuring releveerde en namens de filmverhuurders een geschenk aanbood. Uit de afscheidsrede van de heer Van Staveren bleek wel, dat de waardering wederzijds was. In de maand October vierde voorts de heer D. J. van Leen zijn 30-jarig jubileum als filmverhuurder. Op de daartoe belegde receptie, welke op 6 October in Dordrecht plaats vond, was het Bestuur vertegenwoordigd en bood het de jubilaris een geschenk aan. In de loop van het verslagjaar bracht het Bestuur aan het Hoofdbestuur, de Commissie Nieuwe Zaken en de Commissie Beroep Nieuwe Zaken 10 adviezen uit met betrekking tot de toelating van nieuwe leden respectievelijk het verlenen van toestemming voor het overnemen van bestaande zaken. Na de in het begin van het verslagjaar gehouden Jaarvergadering was het Bestuur als volgt samengesteld: J. C. Croeze Voorzitter J. L. Paerl Vice- Voorzitter D. J. van Leen Secretaris L. W. R. Meyer Penningmeester H. S. Boekman L. Groen J. J. ter Linden i Leden C. S. Roem J. Weening In de Filmhuurschuld-Commissie hadden zitting: T. S. Croeze D. J. van Leen C. S. Roem. Er werden dit jaar drie sommaties, als bedoeld in de artikelen 10 en 13 van de Bondsvoorwaarden (rode kaarten), verzonden, waarvan twee in zake betaling van filmhuur en één in zake het inzenden van recette staten. In October is de heer J. J. ter Linden als Bestuurslid afgetreden. In de aldus ontstane vacature werd in de loop van het verslagjaar niet voorzien. Door het aftreden van de heer Ter Linden vonden in verschillende andere Bondscolleges enige mutaties plaats. In dit verslagjaar zijn 7 ledenvergaderingen en 19 bestuursvergaderingen gehouden. Op 17 October ontviel ons een onzer oudste leden, de heer R. Minden. Hij behoorde tot de oprichters van de Bond en heeft gedurende zijn lange loopbaan in dit bedrijf onderscheidene functies vervuld, waaronder die van Vice-Voorzitter van de Bond, arbiter en lid van de Ledenraad. De nagedachtenis van deze pionier zal bij ons in hoge ere blijven. Een verbetering van het bioscoopbezoek valt dit jaar niet te verwachten. Wij zullen rekening moeten houden met het gevaar van werkloosheid, zoals in België reeds het geval is. De strijd tegen de abnormaal hoge vermakelijkheidsbelasting zal veel van onze aandacht en energie opeisen. Het zal interessant zijn om na te gaan, of het feit, dat een paar van de grote Amerikaanse filmproductiemaatschappijen een belangrijk gedeelte van hun theaterbezit in Amerika hebben prijs gegeven, tot een grotere zelfstandigheid van de kleinere filmproducenten in Amerika zal leiden. Dit laatste zou een uitkomst

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 104