AFDELING 's-GRAVENHAGE Advertentiebesluit Samenwerking met het Haags Jubileum Comité 107 IN het jaar 1948 vonden vijf ledenvergaderingen plaats, alsmede diverse bestuursvergaderingen. In de op 25 Februari 1948 gehouden Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering traden periodiek af de heren G. M. Th. Gielisse en D. Siem Sr., welke heren werden herkozen in dezelfde functies. In een der volgende vergaderingen werd echter besloten het afdelingsbestuur uit te breiden tot zeven ledsn. waardoor na de verkiezing de heren ter Linden en Tapke Lokenberg bestuurszetels verwierven. Het bestuur was derhalve van 18 Maart 1948 af als volgt samengesteld: voorzitter G. M. Th. Gielisse vice-voorzitter C. J. Blad penningmeester D. Siem Sr. secretaris R. Uges Jr. leden J. S. Karpes J. J. H. H. Tapke Lokenberg J. J. ter Linden. Onze afdeling werd in de volgende colleges vertegenwoordigd door: Afdelingsraad G. M. Th. Gielisse D. Siem Sr. Ledenraad G. M. Th. Gielisse Commissie van Geschillen R. Uges Jr. Hoofdbestuur R. Uges Jr. Bio-Vacantie-Oord S. Kinsbergen R. Uges Jr. Commissie Nieuwe Zaken G. M. Th. Gielisse. In de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van 1948 werd het bestaande advertentiebesluit na een kleine wijziging wederom voor een jaar, en wel tot 1 Mei 1949, verlengd. In de loop van 1948 hebben verschillende filmverhuurders geregeld advertenties doen plaatsen in de Haagse dagbladen, daarbij afwijkende van de voordien gevolgde gewoonte om daarin geen namen van theaters te vermelden. De afdeling meende hierin een aantasting te zien van het plaatselijk Advertentiebesluit en vreesde tevens, dat dit tot ondermijning van genoemd besluit zou kunnen leiden. In haar vergadering van 19 Mei 1948 besloot zij derhalve aan genoemd advertentiebesluit een bepaling toe te voegen, waarbij de leden verplicht werden in de door hen af te sluiten filmcontracten een zodanige clausule op te nemen, dat het plaatsen van dergelijke advertenties door filmverhuurders voor komen zou worden. Het Hoofdbestuur, dat in de opname van deze clausule geen speciaal afdelings belang zag, kon zijn goedkeuring aan dit besluit niet verlenen en maakte gebruik van zijn vernietigingsrecht. Hierdoor bleef het de filmverhuurders mogelijk adver tenties in de Haagse dagbladen te plaatsen met vermelding van theaternamen. Alhoewel in samenwerking met de afdelingen Amsterdam en Rotterdam enige besprekingen met het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders plaats vonden, is er geen definitieve regeling tot stand gekomen. In verband met de te houden Jubileumfeesten naar aanleiding van het feit, dat de Residentie haar 700-jarig bestaansfeest vierde, werd aan het bestuur van onze afdeling verzocht ter ondersteuning der feestelijkheden gedurende de zgn. Jubileum- week een kort filmpje te vertonen over de Residentie. De productiekosten van dit filmpje zouden door de Gemeente worden gedragen, terwijl de copieën voor reke-

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 109