AFDELING HET WESTEN EVENALS aan het einde van 1947 moesten wij aan het einde van het verslag- jaar wederom een terugloop van het bioscoopbezoek constateren. De kleine exploitaties, vooral in de provincies, ondervonden de gevolgen hiervan het sterkst, daar de lasten steeds hoger werden. De abnormale verhoging van de vermakelijkheidsbelasting, welke in April van dit jaar haar beslag kreeg en op de exploitaties de uitwerking heeft van een extra bedrijfsbelasting, blijkt in vele gevallen funest en wanneer hier geen verandering in komt zullen er zeker meerdere slachtoffers vallen. Onze maandelijkse vergaderingen in het afgelopen jaar mochten zich (in 1947 beter) in een algemene belangstelling verheugen. Zij waren steeds belangrijk en leerzaam, zeer zeker ten opzichte van de vele moeilijkheden, welke zich in 1948 voordeden en waarvoor een oplossing moest worden gevonden, hetgeen niet altijd eenvoudig bleek te zijn. Het bestuur had derhalve een verre van gemakkelijke taak, maar deed zijn werk met liefde, zowel voor onze afdeling als voor ons bedrijf in het algemeen. Onder leiding van onze eminente voorzitter de heer J. van Bentum, wist het vele vraagstukken tot een bevredigende oplossing te brengen. In totaal beeft de afdeling 9 leden- en 6 bestuursvergaderingen gehouden, in welke laatstgenoemde vergaderingen enkele geschillen met leden onderling of met zaalhouders werden opgelost en, i waar dit voor ons niet mogelijk bleek, door gegeven aan het Hoofdbestuur. De Nederlandsche Bioscoop-Bond bestond 18 Februari 30 jaar, welk feit in alle soberheid werd gevierd met een receptie in Amsterdam. De Afdeling ,,Het Westen" herdacht haar 15-jarig bestaan met een excursie naar de Philipsfabrieken te Eindhoven. Aldaar werden onze leden in de gelegen heid gesteld een bezoek te brengen aan de afdeling „Projectoren", waar zij onder deskundige leiding werden rondgeleid, een excursie, die in alle opzichten geslaagd mocht heten. Enkele aanvragen voor nieuwe exploitaties kreeg het bestuur ter behandeling, doch slechts in één geval werd tot toestemming geadviseerd, terwijl twee exploi taties van eigenaar verwisselden, n.1. „De Gouden Leeuw" te St. Maartensdijk en „Greenway" te Voorschoten. Op de algemene jaarvergadering, welke werd gehouden op 2 Maart 1948, vond de verkiezing plaats van het bestuur, hetwelk toen als volgt werd samen gesteld: T. van Bentum voorzitter, Wassenaar F. J. de Jong secretaris, Gorinchem C. van Liere penningmeester, Goes A. Silvius vice-voorzitter, Dordrecht J. van Bommel lid. Delft J. J. van der Tooren lid, Gouda. Verschillende leden onzer afdeling mochten het genoegen smaken in hun zaken de zo hoog nodige vernieuwingen aan te brengen. De volgende theaters konden worden gerestaureerd: Thalia, Gouda; Rex, Leiden; Lido, Leiden; Roxy en het City Theater te Delft. Een geheel nieuwe exploitatie is de Bioscoop „'t Schip- pershuis" te Numansdorp, die wordt geleid door de heer Moser uit Naaldwijk. In het afgelopen jaar overleed, tot ons aller leedwezen, de heer J. Doeleman uit Zierikzee. Tot de afdeling zijn de navolgende leden toegetreden: de heren J. C. Hoppe, St. Maartensdijk, P. L. van der Ham, exploitant van „Greenway" te Voor schoten, terwijl de heer N. J. M. Dols de leiding op zich heeft genomen van het „Forum Theater" te Voerburg, in plaats van Mr. D. Bijdendijk. Wij 117

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 119