120 verrast. Hoewel het afdelingsbestuur in deze niet direct handelend kon optreden, 'heeft het meerdere malen aan het Hoofdbestuur mededeling gedaan van bepaalde gezichtspunten en wenken, dewelke het van algemeen belang achtte, terwijl tevens is verzocht doeltreffende maatregelen te nemen ten einde onze leden voor dergelijke onaangenaamheden te vrijwaren, Het stemt tot tevredenheid dat ook in het afgelopen jaar de leden onzer afdeling steeds blijken hebben gegeven van opbouwend medeleven met het werk van het afdelingsbestuur in het bijzonder en van de organisatie in het algemeen. Driemaal werd een ledenvergadering van de afdeling gehouden en telkens was de opkomst der leden zeer bevredigend; op levendige doch opbouwende wijze werden de agendapunten besproken en behandeld. Elf maal in het afgelopen jaar hield het afdelingbestuur een bestuursvergade ring en ook hierbij maakten vele leden gebruik van de gelegenheid om hun kwesties en zorgen met het afdelingsbestuur te komen bespreken; vele malen had men de voldoening moeilijkheden op te lossen door onderlinge gedachtenwisseling. Hoewel door de tijdsomstandigheden de vroeger zo overstelpende vloed van aanvragen voor nieuwe vergunningen T*iel wat is geluwd, heeft het afdelingsbestuur ook in het afgelopen jaar zo goed mogelijk het Hoofdbestuur en de Commissie Nieuwe Zaken van advies gediend en getracht de belangen der leden te behartigen. Als iets geheel nieuws in ons bedrijf hebben wij de instelling der z.g. permanente bioscopen-B zien ontstaan. De toekomst en de practijk zal moeten uitwijzen, of en in hoever dit een verbetering in bepaalde becritiseerde toestanden zal brengen. Het afdelingsbestuur zal óók in deze waakzaam blijven en trachten eventuele onbillijkheden te doen opheffen. In het afgelopen jaar zijn in onze afdeling, voor zover het secretariaat bekend, geen leden overledet.'. De afdeling telde op 31 December 1948: 79 leden met 113 zaken. Gesloten werden de bioscopen Harmonie te Best en Nut en Vermaak te Grave. Geopend werden; Victoria te Made, Harmonie te Beek en Donk, Pallazzo te Grave, Harmonie te Nederweert, de Bioscoop te Posterholt en Lux te Maastricht. Beduidende restauraties voor zover ons bekend, hadden plaats aan Royal Theater Irene te Blerick (gem. Venlo) en Royal te Den Bosch, welk laatste theater na jaren van sluiting opnieuw werd geopend. Via de Lijst van Geen Bezwaar werden in 1948 nog geëxploiteerd City te Nieuwenhagen, Chicago te Tilburg, Chicago te Budel, Alcazar, Scala en Centraal te Helmond en het Royal theater te Echt. Het bestuur der afdeling ,,Het Zuiden" onderging in 1948 geen wijziging. Ook de verdere functies, die door onze leden in de organisatie worden waar genomen, ondergingen geen verandering. Ik moge dit jaarverslag onzer afdeling besluiten met de wens, dat het ons gelukken mag de hangende moeilijkheden door gezamenlijke en eensgezinde arbeid te overwinnen en dat 1949 voor allen in het bijzonder en voor de Nederlandse Bioscoop-Bond in het algemeen een jaar moge zijn van voorspoed en geluk. J. E. F. DE NIJS, Eindhoven, 10 Februari 1949 Secretaris.

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 122