FILMTENTOONSTELLING ILT ET dertigjarig bestaan van de Nederlandsche Bioscoop-Bond is op eenvoudige wijze herdacht met het openen van een tentoonstelling betreffende de ontwikkeling van de film in tech nisch, artistiek, economisch en maatschappelijk opzicht, van welke tentoonstelling het Hoofdbestuur de bescherming op zich had genomen. Onder zeer grote belangstelling van autoriteiten en leden werd deze tentoonstelling op Dinsdag 10 Februari in het Stedelijk Museum te Amsterdam geopend door de Burgemeester dezer stad, Mr. Arn. J. d'Ailly. Onder de ere-gasten bevonden zich onder meer de heer G. Pippel, raadadviseur bij het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, die de toenmalige Minister Z.E. Dr. J. j. Gielen vertegenwoordigde, de heer D. van Staveren, oud-voor- zitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, die de Minister van Binnenlandse Zaken vertegenwoordigde, de heer Boegner, ambassaderaad, die de opening bijwoonde namens de Franse ambassadeur, de heer Bieri, legatie-secretaris, vertegen woordiger van de Zwitserse Gezant, Dr. N. R. A. Vroom, Hoofd van de Afdeling Kunsten van het Departement van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, Mr. A. de Roos, wethouder van Kunstzaken en Onderwijs van Amsterdam, de heer C. A. 't Hart, die het gemeentebestuur van Rotterdam vertegenwoordigde, als mede tal van andere autoriteiten, waaronder de heer M. F. G. M. van Grunsven, burgemeester van Heerlen. Acte de présence werd onder meer gegeven door de besturen van onderscheidene film liga's, het bestuur van de Beroepsvereniging van Nederlandse Cineasten, vertegenwoordigers van de werknemersorganisaties, alsmede vele vertegenwoordigers van de Pers, waaronder ver scheidene vooraanstaande filmcritici. Nadat door de Directeur van het Stedelijk Museum. Jhr. W. H. J. B. Sandberg, de wijze waarop deze tentoonstelling tot stand had kunnen komen had toegelicht, gaf de Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, de heer M. P. M. Vermin, een uiteenzetting over de betekenis van deze organisatie voor het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. De Burgemeester van Am sterdam verrichtte de plechtige opening, waarbij hij de jubilerende Bond geluk wenste en de hoop uitsprak, dat deze zich van zijn taak en roeping bewust moge zijn en blijven. 16

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 15