De openingsplechtigheid werd besloten met een rondgang over de tentoonstelling, waarna het Hoofdbestuur in de prachtig ver lichte historische salons van de Suasso Stichting van het Stedelijk Museum recipieerde. Honderden genodigden maakten van de ge legenheid gebruik dit College hun gelukwensen aan te bieden. De tentoonstelling, die zich over een zestal zalen van de parterre van het Stedelijk Museum uitstrekte, illustreerde op overtuigende wijze de belangrijke ontwikkeling, welke de film in technisch, artistiek, economisch en maatschappelijk opzicht doormaakte. In een reeks van cartons werd een inzicht gegeven van de verwantschap van de film met toneel, schilderkunst, litteratuur en muziek. Gezien de verscheidenheid van de doelstellingen van de huidige film de speelfilm, de documentaire, het journaal, de onderwijsfilm, wetenschappelijke film, reclamefilm, de amateur film werd in deze tentoonstelling de speelfilm in het middelpunt geplaatst, omdat zij volgens haar culturele en economische bete kenis de belangrijkste maar stellig ook de meest problematieke is. Op de expositie waren tevens een aantal oude en moderne apparaturen tentoongesteld, die een duidelijke indruk gaven van de technische ontwikkeling van het projectiewezen. Bovendien werden in vitrines tal van boekwerken betreffende het filmwezen geëxposeerd, terwijl enkele statistische gegevens een overzïcht gaven van het wereldfilmbedrijf en de bioscopie in Nederland. De bezoekers stond een keurig verzorgde catalogus ten dienste, waarin tevens een uiteenzetting werd gegeven van de structuur van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. Hoewel de ten toonstelling oorspronkelijk zou worden gehouden van 10 Februari tot 15 Maart, werd zij met enkele weken verlengd. Tijdens de duur van de tentoonstelling werden door de Am sterdamse bioscopen wekelijks speciajle: affiches Vervaardigd, waarin de aandacht werd gevestigd op films van zeer bijzondere betekenis, welke in Amsterdam werden vertoond. 17

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 17