H TECHNISCHE COMMISSIE ET feit, dat de Technische Commissie in het najaar kon besluiten om met uitzondering van koolspitsen de levering van technische apparaten vrij te geven, bewijst, dat de normale omstandigheden op technisch gebied zo langzamerhand hersteld zijn. De in de oorlogsjaren ontstane achterstand, waarvan de cabines maar al te duidelijk de sporen droegen, is geheel ingehaald dank zij de activiteit zowel van de Nederlandse industrie als van de importeurs van technische apparaten. Het laatste was uiteraard niet mogelijk zonder interventie van de Technische Commissie voor wat betreft de be schikbaarstelling van betalingscontingenten. In de meeste gevallen heeft de Commissie op dit gebied behoorlijke successen bereikt, maar de invoer van Amerikaanse apparatuur stuitte op onoverkomelijke moeilijkheden. Aanvankelijk baarde ook de koolspitsenvoorziening grote zorgen, maar het ziet er naar uit, dat weldra de aanvoer van dit materiaal voldoende zal zijn om dit laatste overblijfsel van de distributieregeling op te heffen. Al kan dan met voldoening worden vastgesteld, dat vele bioscopen van een uitstekende technische uitrusting zijn voorzien, daarmede is nog geenszins bereikt, wat de Technische Commissie zich als ideaal heeft gesteld. Bij de 493 technische controles, die er van wege de Technische Commissie in het verslagjaar plaats vonden, zijn vele gebreken aan de dag gekomen, zoals versleten apparaten en onderdelen daarvan, ondeugdelijke electriciteitsleidingen, slordige of onvakkundige bedie ning van projectoren en behandeling van het filmmateriaal, het ver waarlozen van brandveiligheidsmaatregelen enz. Ook zijn vele klachten over filmbeschadigingen onderzocht. In al deze gevallen heeft de Technische Commissie aanwijzingen gegeven tot opheffing van de gesignaleerde euvelen. De Commissie heeft voorts een plan in studie genomen om te komen tot een landelijke controle van de electriciteitsleidingen en installaties der bioscopen, aangezien gebleken is, dat er op dit gebied nog veel hapert. Wat de filmbeschadigingen betreft moge gereleveerd worden, dat herhaaldelijk gebleken is, dat onvakkundige of slordige behan deling van de filmcopieën en de projectie-installatie daarvan de oorzaak is. De Commissie zet haar strijd tegen het euvel der filmbeschadiging onverminderd voort en zal niet aarzelen zo nodig tegen de betrok kenen met kracht op te treden. Immers wat baten goede films en moderne installaties wanneer door een onvakkundige of slordige 18

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 18