VESTIGING NIEUWE ZAKEN 28 (Toepassing Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement) T\ E hausse in aanvragen om toestemming tot het vestigen van nieuwe zaken, vooral bioscopen, welke Hoofdbestuur en Bondsbureau gedurende de eerste 2a 3 jaren na de Bevrijding kre gen te verwerken, begon reeds in 1947 aanmerkelijk te verflauwen en kwam in het verslagjaar geheel tot staan. Weliswaar wensten vele aanvragers, wier stukken voor het Hoofdbestuur nog niet in orde waren, dat hun zaken door de Commissie Nieuwe Zaken zouden worden overgenomen en betaalden zij de vereiste 100, doch desondanks liggen op het Bondsbureau thans ruim een jaar ongeveer 35 aanvragen in portefeuille, die nog niet kunnen worden behandeld omdat de reglementair vereiste bouwvergunningen, etc. ontbreken. In het jaar 1948 werden 29 verzoeken ingediend. De Commissie Nieuwe Zaken behandelde in tien zittingen gedurende het verslag jaar 33 aanvragen, waarvan 20 voor de vestiging van bioscopen, 3 voor reisbioscopen, 2 voor filmfabrieken, 1 voor een filmproduc tiezaak en 5 voor filmverhuurkantoren .Eén aanvraag werd aan gehouden en één ingetrokken nadat zij reeds in behandeling was genomen. De Commissie verleende toestemming voor de exploitatie van 10 nieuwe bioscopen, waarvan er een inmiddels weer (tijdelijk) werd gesloten, van een reisbioscoop, van een filmproductiezaak en van 4 Amerikaanse filmverhuurkantoren en later nogmaals een Amerikaans verhuurkantoor. Zij wees af de exploitatie van IC bioscopen, 2 reisbioscopen en 2 filmfabrieken. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken behandelde in 5 zittingen 13 beroepen tegen beslissingen van de Commissie Nieuwe Zaken, betreffende 7 permanente bioscopen, 1 reisbioscoop en 5 filmver huurkantoren. De Beroepcommissie bevestigde de volgende beslissingen van de Commissie Nieuwe Zaken: 1 toestemming voor een permanente bioscoop; 1 toestemming voor een filmverhuurkantoor; 1 weigering van een permanente bioscoop. Zij vernietigde de volgende beslissingen van de Commissie Nieuwe Zaken: 2 vergunningen voor een permanente bioscoop; 1 vergunning voor een reisbioscoop; 4 vergunningen voor een filmverhuurkantoor; 1 weigering van een permanente bioscoop.

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 28