antwoordt deze vraag ontkennend en meent dat de uitoefening van deze bevoegdheid zich niet zou verdragen met de structuur dezer wet. Evenwel heeft zij in het ontwerp geen uitdrukkelijk verbod in zake het uitvaardigen van verdere voorschriften opgenomen, aangezien de ontwikkeling van de door dit ontwerp geregelde ma terie niet is te overzien. Zoals reeds opgemerkt geven een aantal leden der Commissie in een z.g. minderheidsnota te kennen, zich niet te kunnen vereni gen met de conclusie van de meerderheid der Commissie in zake het niet-opnemen in het ontwerp van wet van de mogelijkheid der gemeentelijke nakeuring. Aan het einde van het verslagjaar waren de bedenkingen, welke het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf tegen de voorstellen dei- Commissie in zake de Herziening van de Bioscoopwet heeft, sa mengevat in een bezwaarschrift, dat aan de betrokken Ministers zal worden aangeboden. Afscheid van de heer Van Staveren De heer D. van Staveren, aan wie wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd met ingang van 1 October eervol ontslag werd verleend, als Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Keuring van Films, welke functie hij gedurende ruim 20 jaar met ere bekleedde, heeft op Dinsdag 28 September van deze Commissie afscheid genomen. Dit geschiedde tijdens een buiten gewone vergadering van de Centrale Commissie, die in de Rolzaal te 's-Gravenhage werd gehouden. Vele belangstellenden waren ge komen om de aftredende Voorzitter te huldigen, onder meer Z.E. Mr. J. H. van Maarseveen, de Minister van Binnenlandse Zaken, Mr. J. M. Kan, Raadadviseur van dat Departement, het voltallige Dagelijkse Bestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en de Bondsdirecteur. Op ondubbelzinnige wijze kwam naar voren hoezeer het werk van de heer Van Staveren, die vorm en inhoud heeft gegeven aan een zo delicaat iets als de filmkeuring, zowel door de Regering, als door zijn naaste medewerkers, de leden van de Centrale Commis sie, werd gewaardeerd. Onder grote bijval deelde de Minister van Binnenlandse Zaken mede, dat het Hare Majesteit had behaagd hem het Ridderkruis van de Orde van de Nederlandse Leeuw te verlenen. De verdiensten van de scheidende functionaris werden nog eens in het licht gesteld door het lid van de Huishoudelijke Commissie, de heer P. L. Gerritse, die van de instelling der Cen trale Comissie af met hem heeft samengewerkt en door verschillen de leden dezer Commissie, o.m. Prof. Dr. F. L. R. Sassen, terwijl de nieuwe Voorzitter van de Centrale Commissie, de heer F. H. J. M. A. von Frijtag Drabbe, van deze gelegenheid gebruik maakte 38

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 38