zijn voorganger hulde te brengen en hem dank te weten voor de wijze waarop deze hem heeft ingeleid. De heer Van Staveren gat in een uitvoerige rede een terugblik op de omvangrijke arbeid die achter hem ligt en bracht dank aan allen, die hem bij zijn moeilijke taak hebben gesteund, in het bij zonder de leden van de Huishoudelijke Commissie, daarbij de hoop uitsprekend, dat hij ook in de komende jaren aan de problemen op het gebied van de film zijn beste krachten zal mogen wijden. Bij deze wens sluiten wij ons van harte aan. Laten wij hopen, dat met het heengaan van de heer Van Staveren niet een bepaald tijdperk van de geschiedenis der filmkeuring in Nederland werd afgesloten. Het is zijn grote verdienste, dat hij een wet, practisch onhanteerbaar, doordat zij ingrijpt in de geestelijke vrijheid op een bepaald terrein van uitingsvormen, aan de hand van een gelukkig geformuleerd uitvoeringsbesluit, namelijk het Bioscoopbesluit van 22 December 1927, zo heeft toegepast, dat deze toepassing gewor den is tot een practijk, die enerzijds de waarborgen biedt welke de Overheid zich bij het totstandkomen der wet voor ogen had gesteld, anderzijds de geestelijke vrijheid niet méér aantast dan volgens de begrippen der Overheid strikt noodzakelijk is. Hier door is de rechtszekerheid voor het film- en bioscoopbedrijf, die, hoewel zij in de wet ligt opgesloten, bij een verkeerde toepassing het bestaan van dit bedrijf onmogelijk zou hebben gemaakt, tot een levende werkelijkheid geworden. Tijdens de op deze buitengewone vergadering volgende receptie, heeft de Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, de heer M. P. M. Vermin, in hartelijke bewoordingen tot uiting gebracht de grote waardering, welke in ons bedrijf voor de arbeid" van de heer Van Staveren bestaat. Deze heeft op Maandag 4 October d.a.v. in een der zalen van Hotel Krasnapolsky tijdens een zeer druk bezochte receptie te zijner ere afscheid genomen van het bedrijf, waarmede hij tijdens zijn langdurige werkzaamheid zoveel contact heeft onderhouden- De nieuwe Voorzitter De nieuwe Voorzitter van de Centrale Commissie, de heer F. H. J. M. A. von Frijtag Drabbe, bracht op 26 October een be zoek aan het Bondsbureau en werd daarbij door het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond op hartelijke wijze welkom geheten. Vele leden van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders maak ten van deze gelegenheid gebruik om met de nieuwe Voorzitter kennis te maken. Besluit der Huishoudelijke Commissie in zake Nederlandse journaalfilms De nieuwe Voorzitter heeft aan het einde van het verslagjaar 39

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 39