HOOFDBESTUURS VERGA DERINGEN D I] de aanvang van het verslagjaar bestond het Hoofdbestuur uit de volgende personen: M. P. M. Vermin, Voorzitter; J. S. Croeze, Vice-Voorzitter; Joh. Miedema, Secretaris; W .K. G. van Roven, Penningmeester; J. Weening, Gedelegeerde; H. S. Boekman, M. Desmet, L. Groen en R. Uges Jr., leden. Periodiek aftredend waren de heren H. S. Boekman, M. Desmet en Joh. Miedema. In de Jaarlijkse Ledenvergadering van 5 Juli werden de heren Desmet en Miedema herkozen. In de plaats van de heer Boekman koos de vergadering de heer C. S. Roem. De functieverdeling in het Hoofdbestuur zoals hiervoor vermeld, bleef gehandhaafd. Het aantal Hoofdbestuursvergaderingen bedroeg 30 (29 in 1947). Het Dagelijks Bestuur kwam 26 keer bijeen (25 maal in 1947). Voorbereiding en wijziging Reglementen en Besluiten Betreffende onderscheidene initiatief-voorstellen werden door het Hoofdbestuur, overeenkomstig artikel 27B van het Algemeen Bondsreglement, prae-adviezen aan de Ledenraad uitgebracht o.m. inzake het initiatief-voorstel tot het nemen van een bedrijfs- besluit inzake de verdeling der vertoningsweken en het initiatief voorstel tot aanvulling van artikel 10A van het Algemeen Be- drijfsreglement. Het heeft bij de Ledenraad voorstellen aanhangig gemaakt tot wijziging en aanvulling van de artikelen 3, 4, 5 en 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement; tot prolongatie in gewij zigde vorm van het Bedrijfsbesluit Deviezenregeling van 25 Augustus 1947; tot wijziging van artikel 10A en B van het Algemeen Bedrijfsreglement en tot het aanbrengen van enige wijzigingen in het Bedrijfsbesluit in zake de Uitvoering der Deviezenregeling d.d. 24 Augustus 1948. Lidmaatschappen Het Hoofdbestuur liet in het verslagjaar 34 nieuwe leden toe en 15 leden werden wegens overlijden of door verlies van de vereisten van het lidmaatschap vervallen verklaard. Toepassing reglementen Een door het Hoofdbestuur ingesteld onderzoek naar het deviezenverbruik, werd de aanleiding tot het instellen van een 79

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 81