Op de all-risks-polis zijn smalfilms slechts gedekt voorzover zij aanwezig zijn buiten het pand, waarin de kluis en/of andere opslagplaats waarin zij normaal zijn opgeslagen, zich bevindt, bij leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, incluis tran sport vice versa, met een maximum bedrag per geval van 5.000,—. Bij deze verzekeringen blijft dus, wat de smalfilm betreft, onge dekt de schade in het pand waarin de smalfilms normaal zijn op geslagen het brandrisico is hier gedekt wanneer de smalfilms zijn opgeborgen en tijdens verblijf bij vervoer naar en van niet-leden. Het Hoofdbestuur heeft gemeend, dat ter zake van smalfilms, welke beschadigd worden door niet-leden van de Bond geen beroep op de betrokken polis mag worden gedaan. Bij iedere beschadiging van een smalfilm zal het lid moeten bewijzen, dat de schade bij een mede-lid van de Bond of tijdens transport tus sen de beide leden is ontstaan. De kosten, premies e.d. van de brandverzekering (in de klui zen) bedroegen in het tijdvak van 1 December 1945 tot 30 No vember 1948 in totaal 29.400, terwijl 3.400.aan schade uitkeringen werd ontvangen. Gedurende dezelfde periode beliepen de kosten van de all-risks- verzekering 64.597.terwijl niet minder dan 61.670.aan schadeuitkeringen (inclusief 4 getaxeerde bedragen) werd ont vangen. Lijst van Geen Bezwaar Op grond van het bepaalde in artikel 6 sub B van het Gewij zigd Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar van 29 April 1947 werd in 1156 gevallen toestemming verleend tot leve ring van films ten behoeve van voorstellingen waarmede door de organisatoren niet beoogd werd het behalen van geldelijk voor deel, zogenaamde niet-commerciële vertoningen. Aan enige filmverhuurkantoren werd op hun verzoek op grond van artikel 5 van voornoemd reglement dispensatie verleend van een of meer der in de artikelen 2 tot en met 4 gegeven voor schriften. Krachtens het bepaalde in artikel 6 sub werden onder scheidene aanvragen tot plaatsing van verenigingen, instituten e.d. op de Lijst van Geen Bezwaar, wanneer het betrof de levering van films voor niet-commerciële vertoningen, verwezen naar het Nederlands Filminstituut, behoudens wanneer het de leden-film- 82

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 85