Bijna dagelijks informeren verhuurders telefonisch bij het Bonds bureau of bepaalde titels reeds zijn ingeschreven en het blijkt, dat het register tevens goede diensten bewijst aan de leden, die wensen te weten van welke filmverhuurder of producent sommige films afkomstig zijn. In de loop van 1948 werden 23 reeds ingeschreven titels gewijzigd in nieuwe filmnamen. Eenmaal werd de inschrijving van een film titel op initiatief van het Hoofdbestuur geweigerd omdat deze naar zijn mening de suggestie had kunnen wekken, dat een nieuwe Nederlandse film werd uitgebracht, terwijl het hier een gewijzigde re-issue betrof van een vooroorlogse film. Enkele malen werden na publicatie van titels bezwaren ingediend, welke in drie gevallen gegrond werden bevonden. In een ander geval werd bezwaar ge maakt tegen een titel die te veel leek op een filmnaam, die reeds was ingeschreven. Het Hoofdbestuur deelde deze mening niet en ook de betrokken collega-verhuurder was van oordeel dat beide titels voldoende onderscheid vertoonden. Statistiek van het Bioscoopwezen Betreffende de in 1947 met het Centraal Bureau voor de Stati stiek gesloten overeenkomst in zake het verzorgen ener Statistiek van het Bioscoopwezen, kan worden medegedeeld, dat de samen stelling van deze Statistiek, welke geschiedt in samenwerking met het Bondsbureau, zich thans in een vergevorderd stadium van voorbereiding bevindt, zodat haar verschijning binnenkort tegemoet kan worden gezien. Contact met de Afdelingen Gedurende het verslagjaar viel er een levendig contact te con stateren tussen het Hoofdbestuur en de Afdelingen, hetgeen in het algemeen genomen van de meest aangename aard was. Zowel met de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders als met de Afdelings- raad werden besprekingen gevoerd in zake belangrijke wijzigin gen van reglementen en besluiten, alvorens zij aan de algemene vergadering, resp. de Ledenraad, werden voorgelegd. In tal van gevallen, o.m, bij vestiging van nieuwe zaken, over dracht van reeds bestaande zaken en wijziging van inschrijvingen in het Bedrijfsregister, werd aan de Afdelingsbesturen om advies verzocht. Als gedelegeerde van het Hoofdbestuur in de Afdelings- raad trad op de heer W. K. G. van Royen. Het Hoofdbestuur was bij vele vergaderingen van Afdelingen vertegenwoordigd. Meermalen werden deze vergaderingen ook be zocht door de Bonds directeur tot het geven van voorlichting. 84

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 87