Nationale Herdenkingsavond Bij gelegenheid van de Nationale Herdenkingsavond op Dinsdag 4 Mei, waarop de nagedachtenis van de militairen van de Neder landse Strijdkrachten, de Zeelieden, de Verzetstrijders en de Geallieerde militairen, die waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog, te land, ter zee of in de lucht voor de bevrijding van het Koninkrijk zijn gevallen op bijzondere wijze werd geëerd, heeft het gehele Nederlandse film- en bioscoopbedrijf op advies van het Hoofdbestuur de zaken des avonds na zes uur ten teken van rouw gesloten. Bon dsdiplom a's Uitgereikt werden 561 lidmaatschapsbewijzen, 207 vertegenwoor digersdiploma's en 36 bewijzen van donateurschap. In overleg met de Rijksgeneeskundige Dienst van de Koninklijke Landmacht werd wederom aan militairen en leden van de B.S. en de Koopvaardij, die in hun strijd tegen de vijand tot een bepaalde graad invalide zijn geworden, een diploma verstrekt voor kosteloos bioscoopbezoek. Hieronder vallen ook zij, die invalide zijn geworden als gevolg van de vervulling van de militaire dienst in Indonesië. De uitreiking van deze diploma's geschiedt volgens besluit van de Algemene Ledenvergadering d.d. 16 September 1946. In totaal maakten 831 oorlogsinvaliden van dit toegangsbewijs gebruik. Stichting „Bio-Vacantieoord" De tweemaal per jaar, n.1. in de Paas- en Kerstweek, te houden collecte ten bate van de Stichting „Bio-Vacantieoord", welke uit sluitend in de zaken van de leden van de Nederlandsche Bioscoop- Bond wordt gehouden, werd ook in het afgelopen jaar in het Officieel Orgaan warm aanbevolen. Over het resultaat mag men niet ontevreden zijn. Toonde evenwel de Paascollecte nog slechts een terugloop van rond 12.000.de Kerstcollecte bracht ruim 100.000.minder op; de sterk gestegen kosten van levenson derhoud en het feit, dat de bioscoopbezoekers voor hun kaartje 75 méér belasting moeten betalen dan het jaar tevoren, zullen daar bij een rol hebben gespeeld. Het Nederlandsche Roode Kruis Ook dit jaar heeft het Hoofdbestuur een dringend beroep op de leden gedaan hun steun te geven aan de actie, die het Neder landsche Roode Kruis voert ter versterking van zijn geldmiddelen. Wetende, dat de medewerking van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf aan deze actie voor het Nederlandsche Roode 85

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 88