AFDELING HET WESTEN 107 TER voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van het Uniform Reglement van de Provinciale- en Plaatselijke Afdelingen van Exploitanten, heb ik de eer U hierbij het Jaarverslag van onze Afdeling over het jaar 1950 aan te bieden. Het jaar dat thans achter ons ligt, kenmerkte zich door een verdere daling van het aantal bezoeken aan onze theaters en een stijgende bezorgdheid voor de toekomst bij al onze leden. Als we een terugblik werpen op het afgelopen jaar. dan is nog steeds het alles overheersend onderwerp, dat het Hoofdbestuur, de Afdelingen en al onze leden heeft bezig gehouden, de vermakelijkheidsbelasting. Het moet ernstig betreurd worden dat de betrokken autoriteiten zo weinig begrip hebben getoond voor de zorgen en noden van ons bedrijf en de druk ener alle perken der redelijkheid te buiten gaande vermakelijkheidsbelasting voor de meesten onzer onverminderd gehandhaafd bleef. Moge het dan zijn, dat de meer sterken onder onze leden deze onmogelijke toestand misschien iets langer het hoofd zouden kunnen bieden, tenslotte zal deze ongehoorde belastingdruk het gehele bedrijf vernietigen of althans zeer zeker het thans bereikte culturele peil beduidend naar beneden halen. In tegenstelling tot de inkomsten, bewegen zich de uitgaven in een steeds stijgende lijn. Zonder, hier nader in te gaan op de redelijkheid of billijkheid van diverse nieuw ingevoerde of in te voeren lasten, is het een niet te miskennen feit, dat vele leden met grote bezorgdheid het nieuwe jaar tegemoet zien. In het afgelopen jaar kwam onze afdeling vier maal bijeen. Voor het eerst op 10 Februari 1950, in welke vergadering, naast de jaarlijkse agendapunten, de verkiezing van het Bestuur plaats vond, welks samenstelling na gehouden stemmingen onveranderd bleef. De opkomst der leden was telkens behoorlijk en de discussies bleven zakelijk en steeds in opbouwende zin. Het afdelingsbestuur vergaderde zes maal. Het goed gebruik de leden gele genheid te geven op deze vergaderingen allerlei interne kwesties en privé zakelijke aangelegenheden vertrouwelijk met hun afdelingsbestuur te bespreken, bracht ook dit jaar dikwijls een bevredigende oplossing. In al de kwesties, waarin zowel door het Hoofdbestuur als door de commis sies Nieuwe Zaken, het Afdelingsbestuur om advies is gevraagd, werd een grondig onderzoek ingesteld, dikwijls ter plaatse zelf en werd ons standpunt medegedeeld, waarbij de belangen onzer leden steeds naar beste weten werden behartigd. Op de algemene jaarvergadering, welke werd gehouden op 10 Februari 1950, vond de verkiezing plaats van het Afdelingsbestuur, hetwelk toen als volgt bleef samengesteld: J. van Bentum, Voorzitter, Wassenaar. A. Silvius, Vice-Voorzitter, Dordrecht F. J. de Jong, Secretaris, Gorinchem. C. van Liere, Penningmeester, Goes. T. J. v. d. Tooren, Lid, Gouda. Een zeldzaam jubileum beleefde in het afgelopen jaar ons bestuurslid de Heer A. Silvius te Dordrecht met het 40-jarig bestaan van zijn Luxor Theater, welk feit met een druk bezochte receptie werd herdacht. De Heer Silvius mocht vele gelukwensen in ontvangst nemen.

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 113