In het begin van het jaar hebben zich vooral door het drijven van de E.V.C, moeilijkheden voorgedaan, omdat naar aanleiding van een advies van het Hoofdbestuur verschillende werkgevers de werkboekjes van hun operateurs in overeenstemming brachten met de werkelijkheid. Vroeger, toen men het belang van de werkboek jes onderschatte, hadden vele operateurs, ook als zij in feite als tweede of derde operateur werkzaam waren, in hun werkboekjes laten vermelden, dat zij de functies van chef-operateur of van eerste operateur vervulden, hoewel zij natuurlijk niet als zodanig gesala rieerd werden. Een dergelijke geflatteerde functievermelding streel de niet alleen de ijdelheid, maar kon ook bij verandering van werk gever practisch nut hebben. Toen echter voor de bevoegdheden van de operateurs in de Loonregeling gerefereerd werd aan de werk boekjes, was het noodzakelijk de ware feiten in de staat van dienst te vermelden. Dat veroorzaakte teleurstelling bij werknemers, die in de staat van dienst te hoog waren aangeslagen en die zich nu een aanzienlijke loonsverhoging zagen ontgaan. Uiteraard wilden de werkgevers voor de agitatie van de E.V.C. en de daaronder ressorterende A.N.B.T. niet wijken. De talrijke kwesties zijn stuk voor stuk aan het oordeel van de Sociale Com missie onderworpen en haar beslissingen zijn gerespecteerd. In het algemeen kan daarbij nog opgemerkt worden, dat de Commissie afwijzend stond tegenover alle veranderingen in werkboekjes, die kennelijk ten doel hadden de op 1 Januari bestaande lonen te ver lagen. 39

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 42