Zij wees af: vier permanente bioscopen-A, één verhuurkantoor, alsmede de bedrijfstak-b van een filmfabriek en de bedrijfstak-c van een filmverhuurkantoor, (respectievelijk de vervaardiging van journaalfilms en het verhuren van Nederlandse journaalfilms). De Commissie Beroep Nieuwe Zaken behandelde in vijf zittin gen zeven beroepen tegen beslissingen van de Commissie Nieuwe Zaken. Zij bevestigde in hoogste aanleg de volgende beslissingen in eerste instantie: twee toestemmingen voor een permanente bioscoop, respectieve lijk in Amsterdam en Apeldoorn; een afwijzing van een permanente bioscoop in Tilburg. Zij vernietigde een toestemming voor een filmfabriek (ten be hoeve van de vervaardiging van documentaire kleurenfilms); een afwijzing van een vierde permanente bioscoop te Apeldoorn; een afwijzing van een permanente bioscoop in Heemstede. In de loop van 1950 gaven de nieuwe zakencommissies derhalve toestemming voor zeven nieuwe permanente bioscopen-A, namelijk in Amsterdam, Apeldoorn (2), Eindhoven, Heemstede, Vlijmen en Volendam, waarvan vijf een volledige of bijna volledige nieuwbouw betroffen. Voor de exploitatie van andere zaken dan bioscopen werd geen toestemming verleend. Een der nieuwe bioscopen zal in de plaats komen van een nog bestaande zaak, die niet meer beantwoordt aan de eisen des tij ds. In Apeldoorn, waarin door de nieuwe zakencommissies toestem ming werd verleend voor twee nieuwe permanente bioscopen, werd zowel in eerste instantie als in tweede instantie door enige leden dezer commissies een plaatselijk onderzoek ingesteld, omdat de des betreffende aanvragen een moeilijk probleem vormden. Deze commissies waren in het jaar 1950 als volgt samengesteld: Commissie Nieuwe Zaken: Mr. G. M. Greup, Voorzitter; Mr. J. Reinders, plaatsvervangend Voorzitter; G. J. Blad, A. Cahn, L. Groen en J. E. F. de Nijs, leden; A. J. Dresscher en G. M. Th. Gielisse, pl.v.v. leden. Als secretaris der commissie fungeerde de heer A. H. Pieterse. Commissie Beroep Nieuwe Zaken: Mr. J. Milius, Voorzitter; Mr. B. Bouman, plaatsvervangend Voorzitter; H. S. Boekman, D. J. van Leen, Joh. Miedema, G. J. Milius, J. L. Paerl, C. S. Roem! B. W. G. van Royen en C. M. Westland, leden; C. A. Bruyn, J. van der Horst, R. A. van Mourik en H. J de Vries, pl.v.v. leden. De heer H. W. Hagenberg was secretarie der beroep commissie. Het Hoofdbestuur gaf toestemming voor de exploitatie van 14 nieuwe permanente bioscopen-B. 49

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 53