AFDELING HET NOORDEN 117 'T1 ER voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van het Uniform Reglement van -^ de Provinciale en Plaatselijke Afdelingen van Exploitanten heb ik de eer U aan te bieden het Jaarverslag van onze Afdeling over het jaar 1952. Mijn vorig jaarverslag mocht ik besluiten met de wens dat wij ons 25-jarig bestaan op waardige wijze zouden mogen herdenken. Ik geloof dat ik met vol doening kan constateren, dat deze wens in vervulling is gegaan. De herdenking van het 25-jarig bestaan van onze Afdeling is zodanig geweest, dat hierover maar één oordeel was: in alle opzichten buitengewoon geslaagd. In tegenstelling met de herdenking van het vierde lustrum was besloten het vijfde in eigen kring te vieren en alleen het Hoofdbestuur, de Directeur van de Bond en de Voorzitter van de Afdelingsraad uit te nodigen. Voorts zou de herdenking met de daaraan verbonden feestelijkheden zich afspelen in Friesland, weshalve een commissie werd benoemd, bestaande uit de heren Joh. Miedema, H. Zondervan Jr. en F. Groen ter uitvoering van de plannen. In een feestelijke buitengewone ledenvergadering, gehouden te Sneek op Dinsdag 26 Augustus 1952, sprak onze Voorzitter een herdenkingsrede uit. Hij deed dit op een wijze zoals alleen hij dat kan, getuigend van zijn grote liefde voor het Bondswerk en zijn Afdeling, waarvan hij vanaf de oprichting Bestuurs lid is geweest. Namens het Hoofdbestuur wenste de heer W. K. G. van Royen de Afdeling geluk met haar zilveren jubileum en bood een zilveren sigarendoos aan. alsmede een bijpassende sigarettendoos namens de Bedrijfsafdeling Filmverhuur ders, als blijk voor het vele, dat de Afdeling in het belang van de Bond heeft verricht. Nadat des middags het gehele gezelschap onder een stralende zon had kunnen genieten van de schoonheid van het Friese waterland, bleek het borreluur iets te kort, zodat twee minuten te laat met het diner werd begonnen, dat uitstekend was verzorgd en tijdens hetwelk voldoende gelegenheid was voor speeches en dansen. Hiervan werd dan ook druk gebruik gemaakt en uit hetgeen de Voor zitter, de Secretaris, de heren Joh. Miedema. W. K. G. van Royen. C. van Willigen, C. S. Roem en J. van Droge te vertellen hadden bleek wel, dat onze Afdeling nog niet zo slecht is en dat zij ook nog wel een slechter Bestuur had kunnen treffen. Ondanks de prachtige stemming moest het feest worden afge broken voor een korte nachtrust in Leeuwarden, teneinde tijdig te kunnen starten naar Eernewoude, waar na een in- en uitwendig vochtige reis enige mootjes paling lagen te wachten, waar het gezelschap wel raad mee wist. Zelfs in de regen kon men op de thuisreis genieten van het prachtige Friese, waterrijke landschap en voor iedereen kwam het einde van het feest te snel. Het zijn een paar onvergetelijke dagen geworden voer allen, die deze hebben mogen mee maken. De buitengewoon vriendschappelijke sfeer alsmede de prachtige stem ming, die er voortdurend hebben geheerst, hebben er niet weinig toe bijgedragen, de goede geest, die er steeds in onze Afdeling is geweest, te versterken, Tenslotte geloof ik dat ik de heren Zondervan en Groen niets te kort doe, wanneer ik een bijzonder woord van dank richt tot de heer Joh. Miedema voor de perfecte organisatie te Sneek en zijn overige onschatbare bemoeiingen. De algemene toestand in de bedrijven onderging weinig verandering. Over het algemeen vertoonden de recettes hetzelfde beeld als het vorige jaar, al liep het aantal bezoekers iets terug. Aangezien de lasten enigszins werden verzwaard onder meer door een loons verhoging in verband met nieuwe sociale lasten in de vorm van een werkloos heidsverzekering waartegenover de in het uitzicht gestelde verlaging van de vereveningsheffing nog op zich laat wachten, werden de bedrijfsuitkomsten waar schijnlijk iets ongunstiger.

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 120