Ook in 1952 lagen ónze bedrijven nog zwaar onder de druk der onbillijk hoge vermakelijkheidsbelasting. Voor de meesten onzer is het een levenskwestie ge worden dat zo spoedig mogelijk hierin een verandering ten goede komt, nog afgezien van het vernederende voor onze gehele organisatie, dat allerlei voor stellingen van veel minder cultureel belang minder belast worden. Het is te hopen dat ons Hoofdbestuur op korten termijn de juiste weg moge vinden de desbetreffende autoriteiten te overtuigen van de noodzakelijkheid dut deze grove onbillijkheid ten opzichte van het bioscoopbedrijf over de gehele linie wordt opgeheven. Weliswaar werden hier en daar deze drukkende lasten in meerdere of min dere mate verlicht onder andere in: Hilvarenbeek Oisterwijk Fijnaart Venray Heer Goirle Meerssen Simpelveld Steenbergen Veghel Tegelen Born Geldrop doch overigens kon men tot op heden voor wat onze Afdeling betreft de De- voegde autoriteiten nog niet tot het inzicht brengen dat ook het belang van de gemeente zelf gediend is met een in goede en gezonde banen lopende gelegen heid tof ontspanning, als hoedanig zich de bioscoop bij elk onbevooroordeeld mens nu gelukkig toch onbetwist haar bestaansrecht heeft veroverd. Vermoedelijk onder de druk der tijdsomstandigheden is het in het afgelopen jaar meerdere malen voorgekomen, dat jubilea en restauraties alleen in intieme kring werden gevierd. Niet altijd kreeg het Secretariaat daarvan kennis. Om nu niet onvolledig te zijn lijkt het ons daarom dit jaar gewenst van deze gebeurte nissen niet de gebruikelijke opsomming te geven, wat zeker niet betekent dat het Afdelingsbestuur zich niet mede verheugt in de particuliere aangelegenheden der leden. Van deze plaats gaat dan ook in het algemeen hier en hartelijke gelukwens aan allen, die daarvoor in 1952 in aanmerking kwamen. In het afgelopen jaar werd drie maal een ledenvergadering der Afdeling ge houden en het Afdelingsbestuur vergaderde elf maal. In de samenstelling van het Bestuur onzer Afdeling kwam in 1952 geen ver andering en met uitzondering van het feit dat de Secretaris, uit de Commissie Nieuwe Zaken zitting verkreeg in de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, bleven ook de verdere functies, die onze leden in de organisatie vervulden, ongewijzigd. Hoewel het Nieuwe Jaar thans reeds enige maanden is begonnen, wil ik dit verslag toch niet besluiten, zonder de traditionele goede wensen aan U allen voor 1953. Moeilijkheden zijn er om te overwinnen, moge dus 1953 U allen een flinke stap verder brengen tot de verwezenlijking van een gezonde en gelukkige toekomst. Breda 30 Mei 1953. E. F. DE NIjS. Secretaris. 122

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 125