32 door de heren J. S. Croeze, Joh. Miedema en W. K. G. van Royen. Namens de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen hadden in genoemde Raad zitting de heren Mr. P. K. van Ginneken en G. van der Wiel. Zoals reeds vermeld, werd er in het verslagjaar in de Cinetone Studio's één Nederlandse hoofdfilm vervaardigd. Ook werden er opnamen voor een Duitse hoofdfilm gemaakt. Het laboratorium van de studio wist zijn werkzaamheid op te voeren door het aantrekken van buitenlandse orders. Voor het overige bleef zijn activiteit beperkt tot het verlenen van een kino- technische service bij de productie van reclame- en opdrachtfilms. De Nederlandse filmindustrie betreurde in 1952 het verlies van enige figuren uit het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf, die in be langrijke mate hebben bijgedragen aan haar vestiging en groei. De nestor van de Nederlandse filmindustrie, de heer W. Mul lens Sr., directeur van de N.V. Haghefilm en ere-voorzitter van de Bond, overleed op 71-jarige leeftijd te 's-Gravenhage. In de heer Mullens, die tijdens zijn meer dan vijftigjarge cinematografische loopbaan vele onderscheidingen had verworven, heeft de Neder landse filmindustrie een van haar grondleggers verloren. Hij was de oprichter van een modern filmlaboratorium en vervaardigde ver scheidene belangrijke documentaire films. De heer A. Benno, directeur van de N.V. Actueel Film en ex ploitant van Bioscoop De Zwaan te Noordwijkerhout, die op 80-ja- rige leeftijd is overleden, heeft in de eerste jaren van de Neder landse filmproductie een belangrijk werk verricht als producent. Een van zijn films was de eerste en enige Nederlandse speelfilm die de eerste prijs op de Biënnale wist te verwerven. Een grote steun ook is de Nederlandse filmmakers ontvallen door het verscheiden van de heer F. L. D. Strengholt, directeur ondet meer van de filmverhuurkantoren „Nederland" en „Nova", die steeds weer bereid was een roulement van korte Nederlandse films in de bioscoopprogramma's te bevorderen en onderscheidene pro ducties heeft gefinancierd. Op voorstel van het Hoofdbestuur heeft de Ledenraad in zijn vergadering van 15 Juli 1952 twee ontwerpen aanvaard, die nauw met elkaar verband hielden, namelijk een tot wijziging van artikel 1 van het Algemeen Bedrijfsreglement en een tot vaststelling van een reglement voor een Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmpro ducenten. Ten gevolge van deze besluiten van de Ledenraad be staat er thans een afzonderlijke bedrijfsafdeling waarvan alle leden deel uitmaken, die hetzij zich bezig houden met de vervaardiging

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 32