BONDSARBITRAGE J N dit verslagjaar werden door het Hoofdbestuur tot leden van de Commissie van Geschillen herbenoemd de heren C. van Willi- de Commissie van Geschillen herbenoemd de heren C. van Willigen, voorzitter, J. Weening, plaatsvervangend Voorzitter, alsmede J. van der Horst, L. L, Lioni, L. W. R. Meyer, H. J. de Vries en A. F. Wolff. Als nieuw lid werd benoemd de heer C. van der Wilden. Door loting werden de kamers als volgt samengesteld: Eerste Kamer: H. J. de Vries, Groningen. C. v. d. Wilden, Haarlem. Tweede Kamer: L. L. Lioni, Amsterdam. A. F, Wolff, Utrecht. Derde Kamer: J. van der Horst, Amsterdam. L. W. R. Meyer, Amsterdam. Als Secretaris trad wederom op de heer H. W. Hagenberg. In het verslagjaar werden 12 zittingen gehouden, waarvan er 9 onder het presidium stonden van de heer C. van Willigen en 2 onder dat van de plaatsvervangende Voorzitter, de heer J. Wee ning. Eenmaal trad de Secretaris bij onstentenis van de heer van Willigen zowel als van de heer Weening als waarnemend Voor zitter op. In totaal werden in 1952 29 geschillen aanhangig gemaakt; 3 ge schillen, die reeds in 1951 waren binnengekomen konden eerst in 1952 worden behandeld. Daar staat tegenover, dat 2 geschillen die in 1952 aanhangig zijn gemaakt, in dat jaar niet meer aan de orde kwamen. Bovendien werden in dit verslagjaar 2 geschillen behandeld, die reeds in 1950 respectievelijk 1951 aanhangig waren gemaakt en waarin voordien in het eerste geval een voorlopig vonnis door de Commissie was gewezen en in het tweede eindvonnis werd gewe zen, nadat in 1950 uitsluitend de bevoeqdheidskwestie was behan deld. Van bovengenoemde 29 geschillen werden er aanhangig ge maakt: 9 door leden-filmverhuurders contra leden-exploitanten 9 door leden-exploitanten contra leden-filmverhuurders 3 door leden-exploitanten contra leden-exploitanten 1 door een lid-filmfabrikant contra een lid-filmverhuurder 1 door een lid-filmverhuurder contra een donateur 1 door een lid-exploitant contra een donateur 43

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 44