Lidmaatschappen Straffen een hoger percentage te bedingen zoals bij hoge uitzondering is geschied deze filmverhuurder bij het aangaan der overeenkomst de schriftelijke toestemming van het Hoofdbestuur of een fotocopie er van zal moeten tonen. In 1952 werden zestien nieuwe leden toegelaten. Als gevolg van overlijden of het opheffen van hun bedrijf vervielen twaalf leden van het lidmaatschap. Op 1 Januari 1953 stonden dus ingeschreven 370 leden, die ge zamenlijk 598 zaken exploiteerden. Op pagina 56 van dit ver slag is een overzicht van het aantal zaken en de onderverdeling daarvan opgenomen. In onderscheidene gevallen zag het Hoofdbestuur zich genood zaakt een der in artikel 15 der Statuten omschreven straffen toe te passen. Een boete van f 500,is opgelegd aan een lid wegens overtre ding van de artikelen 8 en 9 der Bondsvoorwaarden, artikel 3D van het Reglement Recette-Controle en artikel 3 van het Contributie- besluit. Aan een ander lid is een boete van f 1.000,opgelegd wegens overtreding van artikel 2 van het Gewijzigd Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar. De straf van waarschuwing is opgelegd aan een lid, dat handelde in strijd met artikel IA van het Bedrijfsreglement ter zake van de Filmvertoning door het herhaalde malen vertonen van een tweede hoofdfilm zonder de daartoe vereiste dispensatie te hebben ver worven. In een ander geval is een straf van waarschuwing opgelegd aan een lid, dat de hem door de Sociale Commissie voor het Nederland se Bioscoopbedrijf opgelegde verplichtingen, voortspruitend uit de Loonregeling voor het Bioscoopbedrijf, niet was nagekomen. Het is enige malen voorgekomen, dat het Hoofdbestuur zich ge noodzaakt zag op te treden tegen de aankondiging van films in de dagbladen op een wijze, welke in strijd is met de algemene belan gen en de waardigheid van het Nederlandse film- en bioscoopbe drijf en met de goede naam van de Bond. Aan twee leden werd uit dezen hoofde de straf van waarschuwing opgelegd. In een derde geval werd aan een lid, dat gelieerd is aan de beide eerstbedoelde leden, een boete van f 1.000,opgelegd. 67

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 72