Zegeling van Afrekenstaten Filmverzekering Bij gelegenheid van fiscale controles bij enkele Bondsleden door de betreffende belastinginspecties is de vraag aan de orde gesteld of de in het bedrijf gebruikte afrekenstaten al dan niet zegelplich- tig zijn. De Ontvanger van het Zegel te Amsterdam heeft na een inge steld onderzoek in deze kwestie een bevestigend standpunt ingeno men en zowel de Bond als enige leden in gebreke gesteld voor alle gevallen waarin het gespecificeerde bedrag de somma van f 20, (vóór 1951 f 10,overschreed. Aangezien het Hoofdbestuur meende de toepasselijkheid van de Zegelwet ter zake te moeten ontkennen op grond van de overwe ging, dat deze afrekenstaten niet anders zijn dan schriftelijke spe cificaties van contant betaalde filmhuur- en contributiebedragen, heeft dit College bij het Ministerie van Financiën de nodige stap pen ondernomen. De Directeur-Generaal der Belastingen heeft namens de Minis ter van Financiën beslist, dat een afrekenstaat niet zegelplichtig is indien daarop naar waarheid vermeld wordt, dat het in de staat gespecificeerde bedrag is betaald. Voorts heeft de Directeur-Ge neraal termen aanwezig geacht om in het verleden te berusten, mits in de toekomst ofwel deze verklaring op de afrekenstaten zal wor den aangebracht ofwel de staten zullen worden gezegeld. Het vorig jaar ingevoerde systeem om de verzekering van films in kluizen te beperken tot copieën, die niet ouder zijn dan drie jaar na de premièredatum, is in het verslagjaar gehandhaafd. Er zijn wel iswaar weer stemmen opgegaan om de verzekeringsperiode uit te breiden tot de licentietijd der films, maar daartegen bestonden over wegende bezwaren, omdat op die wijze de kosten der verzekering te zeer zouden stijgen. Iedere filmverhuurder heeft trouwens de mogelijkheid om zijn copieën, die ouder zijn dan drie jaar, voor eigen rekening te verzekeren. Van deze mogelijkheid is echter maar zeer weinig gebruik gemaakt. Het gemiddelde aantal meters film. dat onder de kluizenverzekering viel, bedroeg in het verslagjaar 10.485.000 tegen 9.800.000 in 1951. De kosten van de brandver zekering van films in kluizen hebben over het tijdvak van 1 Decem ber 1945 tot 1 December 1952 bedragen f94.765,—. Gedurende dezelfde periode beliepen de kosten van de allrisks- verzekering f 162.554,waartegenover stond een bedrag van f113.112,aan schade-uitkeringen. 68

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 73