Lijst van Geen Bezwaar Commissie voor Niet-Commerciële Reclame Uitvoering Reglement op het Naamregister Het aantal aanvragen tot plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar is dit jaar gestegen tot 256 tegen 245 het vorig jaar, voornamelijk als gevolg van aanvragen der Televisie Stichting en de omroep verenigingen. Van deze laatste categorie waren er 34, die alle zijn toegewezen. In 24 gevallen werd afwijzend beschikt, waarbij er zes waren, die verwezen moesten worden naar het Nederlands Filminstituut. Tweemaal moest er geweigerd worden, omdat de aanvraagster in een verenigingsvoorstelling in een bioscoop een buitenlandse film wilde vertonen, waarvoor geen invoervergunning was verleend en waarvan de vertoning derhalve een inbreuk op de deviezenvoor- schriften zou betekenen. De overige aanvragen waren hoofdzakelijk afkomstig van film verhuurders, aan wie dispensatie is verleend van het verbod ver meld in artikel 2 van het Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar om zonder bemiddeling van het Nederlands Filminstituut films te leveren ten behoeve van niet-commerciële vertoningen. Het aantal aanvragen voor gratis vertoning, of vertoning tegen gereduceerd tarief, van projectieplaten en propagandafilms in de bioscopen bedroeg evenals vorig jaar 31, afkomstig van de meest uiteenlopende instellingen. De economische positie van het bioscoopbedrijf noopte opnieuw tot grote beperking bij het toestaan van de gevraagde faciliteiten. In zes gevallen werd tot gratis ver toning geadviseerd. Veertien maal werd vertoning tegen geredu ceerd tarief aanbevolen. In dertien gevallen werd afwijzend gead viseerd. Drie aanvragen werden om verschillende redenen aange houden. Bovendien verstrekte het Hoofdbestuur een aanbeveling voor de gratis vertoning van een propagandafilmpje van de Stichting Bescherming Bevolking. De Commissie voor Niet-Commerciële Reclame was ongewijzigd samengesteld uit de heren J. van der Horst, voorzitter, P. J. Bur- bach, J. C. A. Meischke, B. W. G. van Royen, leden en H. W. Ha- genberg, secretaris. Ingeschreven werden 487 filmtitels tegen 425 in het vorig jaar. Het totale aantal ingeschreven filmnamen bedroeg aan het eind van het verslagjaar 8282. 69

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 74