Onderzoek naar de mogelijkheden tot oprichting van een Bedrijfspensioenfonds Contact met de Afdelingen 70 In zes gevallen werd bezwaar gemaakt tegen een ter inschrijving aangeboden filmtitel of tegen het onrechtmatig gebruik van een filmtitel. Twee bezwaren werden naderhand ingetrokken. De vier andere kwesties konden in der minne worden geregeld. Gebleken is, dat in de loop der jaren de auteursrechten van ver scheidene films verlopen zijn. De inschrijving van de desbetreffende titels zal derhalve dienovereenkomstig moeten vervallen. Het ligt in de bedoeling tot de uitschrijving daarvan in het nieuwe jaar over te gaan. Aan het begin van het verslagjaar heeft het Hoofdbestuur be sloten een kleine studiecommisie te benoemen met de opdracht de mogelijkheden te onderzoeken tot oprichting van een bedrijfspen sioenfonds voor de leden dat wii zeggen individuele eigenaren en directeuren van de N.V.'s of andere rechtspersonen die lid zijn en personeel van leden van de Bond. In de Studiecommissie Be drijfspensioenfonds hebben zitting de heren L. Groen en R. Uges Ir., leden van het Hoofdbestuur, en de heer G. Bosman, Di recteur van de Bond. De Commissie is haar werkzaamheden begonnen met het instel len van een enquête onder de leden ten einde zich te kunnen oriën teren met betrekking tot de regelingen en wensen, welke er op dit punt bij de ondernemingen bestaan. Zij heeft de op deze wijze ver zamelde gegevens verwerkt in een uitvoerig rapport, dat in Novem ber aan het Hoofdbestuur is uitgebracht. De conclusies en aanbevelingen der Commissie zijn voor het Hoofdbestuur aanleiding geworden om zich in zijn vergadering van 25 November in beginsel uit te spreken voor de stichting van een algemeen pensioenfonds. Het College heeft bij deze gelegenheid de Studiecommissie Bedrijfspensioenfonds opgedragen een plan tot stichting van een zodanig algemeen pensioenfonds nader uit te werken. Herhaalde malen is in dit hoofdstuk en elders in dit verslag ge waagd van het levendige contact, dat het Hoofdbestuur in de loop van 1952 met de Afdelingen heeft onderhouden. In vele gevallen, inzonderheid in verband met de voorbereiding en wijziging van re glementen en besluiten en hun toepassing, is met de Afdelingen overleg gepleegd. Zo werden met de Afdelingsraad zowel als met het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders besprekingen

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 75