Bescherming der Bevolking in Oorlogstijd het voorzitterschap op zich had genomen. De keuze van het aan te bieden geschenk, een carillon, als symbool van de verbondenheid, was een zeer gelukkige. Naar aanleiding van een van genoemd werkcomité ontvangen verzoek heeft het Hoofdbestuur een beroep op de leden gedaan om hun medewerking te verlenen om de doelstelling van het comité „Klokken voor Amerika" te helpen verwezenlijken. Aan dit verzoek is door de leden gaarne gevolg gegeven en zij hebben op uitnodiging van de Burgemeesters, respectievelijk van de door deze ingestelde commissies, collectes in de halls van hun theaters bij het aan- en uitgaan van de voorstellingen toegestaan. De door de Overheid in het leven geroepen particuliere Stichting Bevordering Bescherming Bevolking, aan welke een deel van de Overheidstaak met betrekking tot de voorbereiding van de bescher ming der bevolking in oorlogstijd is toevertrouwd, heeft het Hoofd bestuur om medewerking verzocht. De taak der Stichting omvat het geven van algemene voorlich ting ten aanzien van de maatregelen ter bescherming van de be volking, het werven van de ruim 200.000 vrijwilligers, die nodig zijn voor het bemannen van de organisatie in oorlogstijd en het pro pageren van zelfbeschermingsmaatregelen bij de gehele Nederlandse bevolking. De Raad van Bestuur der Stichting begreep terecht, dat de film bij de opinievorming van de Nederlandse bevolking ten aan zien van bovenvermelde taak een belangrijke functie zou kunnen vervullen, en heeft dientengevolge een beroep op het Hoofdbestuur gedaan om medewerking. Gezien het zeer grote landsbelang, dat met de opbouw van een doeltreffende organisatie ter bescherming van de bevolking in oor logstijd wordt gediend, heeft het Hoofdbestuur gemeend aan het verzoek der Stichting gevolg te moeten geven. Naar een scenario van de heer Stip is in opdracht van de Stich ting een uitstekende voorlichtingsfilm vervaardigd, welke aan het einde van het verslagjaar gereed kwam. Het Hoofdbestuur heeft de vertoning van. deze film, ,,De les van Londen" geheten, bij de leden, gevestigd in plaatsen waar de wervingscampagne der Stich ting wordt gevoerd, warm aanbevolen. Met voldoening mocht bij het ter perse gaan van dit verslag worden geconstateerd, dat de Bondsleden. overtuigd van het vitale belang van deze zaak voor de gehele bevolking, zonder uitzonde ring aan de uitnodiging van het Hoofdbestuur gevolg hebben ge geven. Vele leden hebben, daartoe aangezocht, zitting genomen in de plaatselijke comité's. 74

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 79