Geschiedenis der Staten Generaal Het eeuwfeest van het bestaan van het belangrijkste instituut in den lande, namelijk onze volksvertegenwoordiging, werd in het ver slagjaar op een even bescheiden als originele wijze gevierd met het houden van een goed ingerichte tentoonstelling, welke de geschie denis van de ontwikkeling der Staten-Generaal in beeld bracht, en de vertoning in alle Nederlandse bioscopen van een film, die deze ontwikkelingsgang op een puntige en attractieve wijze in enkele minuten schetste. Beide, film en tentoonstelling, werden met enige plechtigheid op 28 Mei voor het eerst in het Haagse Gemeentemuseum gepresen teerd in tegenwoordigheid van de Ministers Beel, Mulderije en Al- bregts, Staatssecretaris Cals, de Commissarissen der Koningin in de provincies Zuid-Holland en Utrecht, leden van de Raad van State, vele leden der Staten-Generaal, het Gemeentebestuur van 's-Gravenhage, en talrijke genodigden waaronder de leden van het Hoofdbestuur. Met voldoening heeft men kunnen constateren, dat degenen, die het initiatief genomen hebben, in hun opzet zijn ge slaagd om zonder zich in de politieke strijd te mengen een attractieve film tot stand te brengen, welke een boeiend pleidooi is voor een zo democratische instelling als de Staten-Generaal, die het gehele Nederlandse volk vertegenwoordigt. Naar aanleiding van een verzoek van het Werkcomité Tentoon stelling ,,De Staten-Generaal" heeft het Hoofdbestuur, van mening zijnde, dat met de vertoning van deze film een groot volksbelang gediend zou zijn ,een beroep op de leden gedaan om haar in hun programma's op te nemen. Overeenkomstig dit verzoek heeft deze film „De Staten-Generaal" tegelijk met het Nederlands journaal een roulement gehad in alle Nederlandse bioscopen. In een door Mr. A. Jonkman, Voorzitter van de Eerste Kamer, en Dr. L. G. Kortenhorst, Voorzitter van de Tweede Kamer, on dertekend schrijven heeft het Werkcomité Tentoonstelling ,,De Staten-Generaal" zijn hartelijke dank betuigd voor de grote me dewerking welke het van de directies van de Nederlandse bioscopen heeft ondervonden. Vertegenwoordigingen Als vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur in de Commissie van Bijstand van de Geluidsstichting is gedurende het verslagjaar evenals de vorige jaren opgetreden de heer C. S. Roem en in de Commissie 44 (Fotografie en Cinematografie) van het Centraal Normalisatiebureau, de heer O. P. Besseling. 75

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 80