Radio Unie en de directies van alle internationale filmfestivals. Op deze wijze was de Bond in het afgelopen jaar onder meer vertegen woordigd op de van 15 tot 20 Augustus te Venetië gehouden Inter nationale Conferentie in zake Ontspanningsfilms voor de Jeugd, waarover elders verslag wordt uitgebracht op de Interna tionale Conferentie welke van 18 Augustus tot 6 September te Genève is gehouden in zake een nieuwe Auteursrechten Conven tie, op het van 22 tot 29 September te Venetië gehouden Kunstenaarscongres en op het van 6 tot 9 October te Turijn ge houden Derde Internationale Congres ,,Film en Televisie". Op dit laatste congres was de Bond eveneens vertegenwoordigd doo;_ zijn lidmaatschap van de Internationale Unie van Bioscoop-exploi tanten. Nog tijdens de Biënnale in September van het verslagjaar zijn de Federatie en de Unie bijeengekomen voor een gemeenschappe lijk overleg, dat nadien is voortgezet en resulteerde in een succes vol gezamenlijk optreden van beide delegaties op het congres te Turijn, in zake de televisie, zoals elders in dit verslag wordt ver meld. Eén tweede punt waarop beide organisaties tot samenwerking besloten hebben is de strijd tegen de discriminatie in belasting-tari- vering, waar deze zich voordoet. Men heeft het plan opgevat in het kader van deze strijd enige korte films te vervaardigen en deze te doen vertonen in de bij de leden der Unie aangesloten bioscopen. Beide centrale organisaties zijn overtuigd van het belang een wederzijds contact te handhaven ten einde gezamenlijk overleg te plegen en ervaringen uit te wisselen in zake brandende kwesties, die het filmwezen betreffen. Tijdens deze internationale bijeenkomsten hebben de gedele geerden van het Hoofdbestuur gelegenheid gevonden de contacten met buitenlandse organisaties te vernieuwen en hun ervaringen uit te wisselen. Inzonderheid werd gedurende het jaar een hartelijke relatie onderhouden met de Belgische, Franse en Italiaanse zuster organisaties. Het in 1951 nauwer aangehaalde contact met de Motion Picture Association of America bleef ook in 1952 gehandhaafd. De vice- president dezer organisatie, de heer John G. McCarthy, bracht we derom een bezoek aan ons land. Op 27 Mei werd hij door het Hoofdbestuur in vergadering ontvangen, bij welk onderhoud uit voerig van gedachten is gewisseld over onderscheidene vraagstuk ken van auteursrechtelijk en organisatorisch karakter. Bij deze besprekingen bleek het wederzijdse verlangen te bestaan om deze aangename betrekkingen voort te zetten ten einde door overleg een oplossing te vinden voor vraagstukken, waarvoor beide organisaties zich zien gesteld. 80

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 85