dat, in overeenstemming met de normen welke landelijk ter zake worden vastgesteld, een keuze van voor kinderen en jeugdige personen aanbevolen films kan worden ge maakt welke op nationaal niveau zou kun nen worden erkend. Het beveelt dringend aan, dat speciale vertoningen voor de jeugd op voorwaarde dat het programma uit sluitend wordt samengesteld uit lange of korte geselecteerde films een zo volledig mogelijke vrijstelling van belasting genieten, waar zij ook plaats vinden en wie ook de organisator van deze vertoningen zij, opdat door deze vrijstelling of verlichting van de belastingen de toeneming van speciale film vertoningen voor de jeugd begunstigd zal worden, waardoor wederkerig de productie van bijzondere, aan de behoefte van kinderen en jeugdige personen aangepaste, films zal worden aangemoedigd. Aan het einde van het verslagjaar heeft het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bio scoop-Bond zich aan de hand van de door zijn vertegenwoordigers op deze internatio nale bijeenkomsten uitgebrachte rapporten en aan de hand van een in opdracht van dit College ingesteld onderzoek langdurig be raden over de mogelijkheid tot het organi seren van jeugdfilmvoorstellingen en de productie van jeugdfilms. Het Hoofdbestuur heeft besloten plannen aangaande een cen trale organisatie der jeugdfilmvoorstellingen uit te werken. Enkele van de belangrijkste voorwaarden zijn onder meer de totstand koming van een pool voor jeugdfilms met medewerking van het bedrijf en de uitwis seling van filmprogramma's voor de jeugd met het buitenland, terwijl subsidiemoge lijkheden geschapen moeten worden voor de productie van jeugdfilms en de nasynchroni- satie van dergelijke uit het buitenland be trokken films. NETTO-RECETTES GEDURENDE 1952, 1953 EN 1954 IN AMSTERDAM (1946 -----maan dtota len 1952 MAaNotótalem h ----MAANDTOTALEN 1" - 100) -95 -75 FERFt DEC. 21 105 -1.00 -90 -85 -80 -70

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 21