Bondsarbitrage In dit verslagjaar zijn door het Hoofdbe stuur tot lid van de Commissie van Geschil len herbenoemd de heren C. van Willigen, Voorzitter, J. Weening, Vice-Voorzitter, als mede de heren J. van der Horst, L. W. R. Meyer, H. J. de Vries, J. de Wilde, C. van der Wilden en A. F. Wolff. Door loting werden de kamers als volgt sa mengesteld: Eerste Kamer: A. F. Wolff, Utrecht en C. van der Wilden, Haarlem; Tweede Kamer: H. J. de Vries, Groningen en J. de Wilde, Amsterdam; Derde Kamer: J. van der Horst, Amsterdam en L. W. R. Meyer, Amsterdam. Als Secretaris trad ook dit jaar op de heer H. W. Hagenberg. In het verslagjaar werden 8 zittingen ge houden, waarvan er 5 onder het presidium stonden van de heer C. van Willigen en 3 onder dat van de heer J. Weening. In totaal werden in 1954 slechts 25 ge schillen aanhangig gemaakt tegen 46 in het voorgaande jaar. Twee geschillen, die reeds in 1953 waren binnengekomen konden eerst in het lopende verslagjaar worden behan deld en 4 andere geschillen, die in 1954 aanhangig waren gemaakt konden in dat jaar niet meer worden behandeld. Eén geschil was in 1954 wel in behandeling genomen, doch het kwam voor het einde van het ver slagjaar niet tot een beslissing. Van bovengenoemde 25 geschillen, waarvan er één niet kon worden behandeld, omdat de Commissie zich daartoe onbevoegd acht te, werden er aanhangig gemaakt: 15 door leden-filmverhuurders contra leden exploitanten; 3 door leden-exploitanten contra leden filmverhuurders 2 door leden-filmverhuurders contra leden filmverhuurders 2 door leden-filmverhuurders contra do nateurs; 1 door een lid-exploitant contra een niet- lid; 1 door een lid-exploitant contra een dona teur; 1 door een niet-lid contra een niet-lid. Van de 25 hierboven bedoelde geschillen waren er niet minder dan twaalf zogenaam de betalingsgeschillen (1953: 21). Hiervan werden er vóór de openbare behandeling negen ingetrokken. Voorts werden in twee geschillen door bemiddeling van de Com missie minnelijke schikkingen getroffen. Samenvattende geven de werkzaamheden van de Commissie van Geschillen in 1954 het volgende beeld: Aantal geschillen in 1954 25 Aantal geschillen uit 1953 2 27 Niet behandeld in 1954 4 Niet afgehandeld in 1954 1 Niet behandeld wegens onbevoegd heid 1 Ingetrokken9 Schikking2 17 In 1954 behandelde geschillen waarin vonnis werd gewezen 10 De in 1954 behandelde geschillen geven geen aanleiding om daaraan op deze plaats een nadere beschouwing te wijden. De 10 vonnissen welke werden gewezen, zijn alle in het Officieel Orgaan gepubli ceerd. 24

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 24