vloeiende uit een tweetal vonnissen van de Raad had volstaan, nadat door hem een nie- tigheidsprocedure tegen deze vonnissen was verloren. Gemengde arbitrage In de samenstelling van de Gemengde Com missie van Geschillen kwam gedurende dit verslagjaar geen wijziging en zij zag er dus als volgt uit: J. C. A. Meischke, Amsterdam, Voorzitter; J. Smit, Amsterdam, plaatsvervangend Voor zitter; J. E. F. de Nijs, Breda en M. Sam- son, Rotterdam, leden; L. J. M. Demmenie, Delft en A. F. Wolff, Utrecht, plaatsvervan gende leden en H. W. Hagenberg, Secre taris. Evenals in 1953 werd in het lopende ver slagjaar slechts één geschil behandeld, aan hangig gemaakt door een lid van de Neder- landsche Vereeniging van Bioscoopreclame- Exploitanten contra een lid van de Bond. Het betrof hier de betaling van een hoe veelheid affiches, die het Bondslid volgens een garantie-overeenkomst zou hebben moe ten afnemen. Laatstgenoemde stelde zich echter op het standpunt, dat hij zich te dezer zake niet aan een garantie-overeenkomst had gebonden en aangezien de eisende partij er niet in slaagde het bewijs te leveren, dat dit wel het geval was, werd haar vordering afgewezen. Gemengde Raad van Beroep De Gemengde Raad van Beroep was in het verslagjaar als volgt samengesteld: C. S. Roem, 's-Gravenhage, Voorzitter; R. Uges Jr., Rijswijk, plaatsvervangend Voor zitter; P. J. Burbach, Amsterdam, C. H. de Lange, Alkmaar, B. W. G. van Royen, Am sterdam en L. M. van Swieten de Blom, 's-Gravenhage, leden; M. Desrnet, Eindho ven, J. Duits, Dordrecht, W. A. Grollen- berg, Amsterdam en Joh. Miedema, Sneek, plaatsvervangende leden; en J. G. J. Bos man, Secretaris. Deze samenstelling was dezelfde als in 1953. Bij de Gemengde Raad van Beroep werden dit jaar geen beroepzaken aanhangig ge maakt. 26

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 26