I VERLOOP VAN DE UITBREIDING VAN DE ZETELCAPACITEIT (1 JAN. 1940 100) handeld. Dientengevolge werd toestemming verleend voor de herbouw van de volgende bioscopen in de city van Rotterdam: Asta, Corso, Lumière, Scala en Thalia. Enkele gedupeerde leden verzochten om dispensatie van de gestelde termijn, zodat het Hoofdbestuur nog geen beslissing kon nemen ter zake van de herbouw van de ove rige verwoeste bioscopen. Het Hoofdbestuur gaf voorts toestemming voor de exploitatie van zeven nieuwe per manente bioscopen-B en wel in Budel, Din- teloord, Emmeloord, Hoeven, Hoogwoud, Nuenen en Someren. Afgewezen werden drie aanvragen voor een permanente bioscoop-B voor de plaatsen Siebengewald (2) en Bergen, ressorterende onder één gemeente, waar reeds een derge lijke exploitatie gevestigd was. De Ledenraad behandelde één hoger beroep, dat reeds in het jaar daarvoor was inge diend, en wel tegen de beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij de vestiging van een permanente bioscoop-B in het Concertge bouw te Amsterdam werd afgewezen. Deze beslissing werd bevestigd. Als gevolg van de hiervoor genoemde be slissingen van de verschillende Bonds colleges en enige uit de afgelopen jaren, die in 1954 waren geëffectueerd, vonden verscheidene inschrijvingen in het Bedrijfs- register plaats. Ingeschreven werden de permanente bio scopen-A: Du Midi Amsterdam, Rembrandt Arnhem (herbouw), Aurora Dongen (her opening), Carolus Nijmegen (herbouw Chi- cago), Rex Oldenzaal, alsmede de voorlo pige verplaatsing van het Arnhems Theater naar de voormalige noodexploitatie Saskia. Voorts werd ingeschreven een zestal per manente bioscopen-B, namelijk: Ontspan ningsgebouw Budel, 't Voorhuys Emmeloord (in de plaats van Flevo), De Zwaan Hoeven, Het Dorpshuis Hoogwoud, Apollo Nuenen en Centraal Someren. Wegens herbouw of mutaties werd bovendien een viertal reeds bestaande zaken als B-exploitatie ingeschre ven. Geschrapt werden twee permanente biosco pen-A, wegens sluiting, respectievelijk ver andering in een bioscoop-B. Wegens het be ëindigen van de exploitatie werd verder ge schrapt een B-bioscoop. Door herbouw, res pectievelijk definitieve voortzetting van als noodexploitatie ingeschreven zaken, werd doorgehaald de inschrijving van vier nood- bioscopen. Om dezelfde redenen werd door gehaald de inschrijving van vijf als verwoest geboekte zaken, terwijl een zesde zaak werd afgeboekt omdat daarvoor geen lidmaat- schapsrechten meer bestonden. Als gevolg van het verlies der vereisten ver vielen een verhuurder en een filmimporteur van het lidmaatschap. Ingeschreven werden tenslotte vier nieuwe filmproducenten en een nieuwe bedrijfstak voor een bestaande filmproductiezaak. 17^ - i 10.000 ZITPLAATSEN 150 12^ - WU" 75 - 50 - 25 - 0 1 1940 1945 (10 MEI) 1946 1947 1955 30 l(U\

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 30