aan de deelnemende operateurs een publi catie zal worden verstrekt, waarin een aan tal fouten is verwerkt betrekking hebbende op de dagelijkse werkzaamheden van de operateur. Dit plan kreeg de instemming van het Hoofdbestuur en het stelde de nodige mid delen ter beschikking voor het uitloven van prijzen. Bij de inschrijving voor de wedstrijd tegen het einde van het verslagjaar, meldden zich ruim 300 deelnemers aan. De aanvang van de wedstrijd is bepaald op 1 Januari 1955. De in het vorig verslagjaar besproken film strip inzake het lassen van films kwam in 1954 gereed, doch door verschillende onver wachte moeilijkheden kon nog niet worden overgegaan tot het houden van voordrach ten met behulp van deze strip. Daar het maken van goede lassen in de films nog steeds een punt vormt, dat tot vele moeilijk heden aanleiding geeft, hopen wij het vol gend jaar de filmstrip in de practijk te kun nen gaan gebruiken. Inmiddels werd het Hoofdbestuur geadvi seerd de leden dringend in overweging te geven over te gaan tot het aanschaffen van een filmplakpers voorzien van een schraper, aangezien dit instrument voor een juiste be handeling van het moeilijk brandbare ma teriaal naar de mening van de Technische Commissie in iedere cabine aanwezig be hoort te zijn. Aan dit advies heeft het Hoofd bestuur door middel van een circulaire van 3 November 1954 gevolg gegeven. Dank zij het feit, dat tegen het einde van het vorig verslagjaar door het Hoofdbestuur ten behoeve van de technische controles een kleine wagen ter beschikking werd gesteld, kon het aantal controles be langrijk worden uitgebreid, aangezien aan de technische inspecteur nu het zeer grote tijdsverlies, verbonden aan het reizen per spoor, bus en tram, werd bespaard. In 1954 zijn 453 controles ingesteld tegen 255 in 1953. Van dit totale aantal waren er 83 zogenaam de inventarisatiecontroles, waarbij zoals be kend de hoofdzaken van de cabine-outillage, alsmede de overige inrichting van de bio scoop in de vorm van een rapport worden vastgelegd. Verder zijn er 261 hercontroles gehouden en 39 bijzondere controles. Deze laatste hadden meestal betrekking op gesig naleerde filmbeschadigingen of op gebreken in de beeld-, respectievelijk geluidskwa liteit. Bovendien werden nog 70 controles ingesteld, waarbij het ging om het uitbren gen van adviezen inzake nieuwbouw of ver- bouwingsplannen, respectievelijk om het ge ven van aanwijzingen met betrekking tot de inrichting van bioscopen voor nieuwe pro jectiesystemen. Ook zijn hierin begrepen verzoeken om bemiddeling met betrekking tot eisen, die waren gesteld door brandweer of andere autoriteiten. Over het algemeen kan worden gezegd, dat de technische inspectie in het afgelopen jaar veel werk heeft verzet. Het is ons een genoegen te kunnen consta teren, dat deze inspectie wordt beschouwd als een waardevol instituut, dat belangrijke adviezen kan geven bij technische proble men van iedere aard, welke zich in het be drijf voordoen. Het is daarbij, helaas, in sommige gevallen toch nog onvermijdelijk gebleken om, waar adviezen en overreding zonder gevolg bleven, met meer kracht op te treden om tot noodzakelijk geachte ver beteringen te geraken. In zulke gevallen blijft de Technische Commissie niets anders over dan het Hoofdbestuur te verzoeken op grond van artikel 15 der Statuten in te grijpen. Dergelijke onaangenaamheden behoren ech ter gelukkig tot de uitzonderingen en het is verheugend hier te kunnen constateren, dat ook in 1954 door toedoen van de Techni sche Commissie, wederom in vele bioscopen zeer grondige technische en andere verbe teringen zijn aangebracht. Tot besluit van dit overzicht zij nog ver meld, dat de Technische Commissie in dit verslagjaar als volgt was samengesteld D. J. van Leen, Voorzitter, O. P. Besseling, Jhr F. L. Bicker, M. Cornelissen, G. H. Groe- newegen en L. B. Kagenaar, leden, alsmede H. W. Hagenberg, Secretaris en L. Claassen, plaatsvervangend Secretaris. Opleiding van technisch bioscooppersoneel Onder de bijlagen, behorende bij dit verslag, is het volledige jaarverslag opgenomen van het Bestuur der Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscoopperso neel", waarnaar wij op deze plaats mogen verwijzen. 33

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 33