Bij het instellen van technische controles bleek echter, dat nog niet alle leden-exploi- tanten waren overgegaan tot het aanschaffen van een filmplakpers. Gezien de omstandig heid, dat bij het maken van ondeugdelijke lassen vooral de exploitanten worden gedu peerd, die een op deze wijze gelaste film- copie nadraaien en mede in aanmerking ge nomen de schade die aan de betrokken film verhuurder kan worden toegebracht, heeft het Hoofdbestuur de leden dringend gead viseerd om, voorzover nog geen filmplak pers in hun cabine aanwezig was er zorg voor te dragen een dergelijk instrument zo spoedig mogelijk aan te schaffen. Wijziging Regeling van Lonen en andere Arbeidsvoorwaarden Als resultaat van de onderhandelingen welke in de Sociale Commissie tussen de verte genwoordigers van de Bond en van de vak organisaties plaats gevonden hadden, kwam een ontwerp tot stand betreffende een aantal wijzigingen van de Regeling van Lonen en andere Arbeidsvoorwaarden in het Bioscoop bedrijf. Het Hoofdbestuur heeft aan de op 25 Mei van het verslagjaar gehouden Jaarlijkse Le denvergadering voorgesteld dit ontwerp goed te keuren. Door bijna alle Provinciale en Plaatselijke Afdelingen van Exploitanten werden amendementen ingediend, welke ten dele door de Afdelingsraad werden onder steund en ten aanzien waarvan door het Hoofdbestuur prae-adviezen werden uitge bracht. Het voorstel werd met inbegrip van de amen dementen, voorzover door het Hoofdbestuur van een gunstig prae-advies voorzien, door de ledenvergadering aanvaard. De gewijzigde loonregeling, inclusief een al gemene loonsverhoging van 6 toegekend in overleg met het Hoofdbestuur dat ter zake nader advies had ingewonnen van de Afdelingsraad en met de besturen der werknemersorganisaties, welke in de Sociale Commissie vertegenwoordigd zijn, werd bij beschikking d.d. 6 October door het College van Rijksbemiddelaars vastgesteld. Het Hoofdbestuur heeft de leden geadvi seerd de lonen van het personeel, dat niet onder deze loonregeling valt, zoals kantoor bedienden, zaalchefs, technische bedrijfslei ders enz. met ingang van 1 October eveneens met 6 te verhogen, zulks in overeenstem ming met de algemene vergunning van het College van Rijksbemiddelaars. Televisie De levering van films voor televisie-uit zendingen werd op 1 October 1952 geregeld door een accoord gewijzigd op 1 Octobei 1953 tussen de Nederlandsche Bioscoop- Bond en de Nederlandse Televisie Stichting respectievelijk de in deze stichting georga niseerde Algemene Vereniging Radio Om roep, de Stichting Katholieke Radio Om roep, de Nederlandse Christelijke Radio Ver eniging, de Vereniging van Arbeiders Radio- Amateurs en de Vrijzinnig Protestantse Ra dio Omroep. Inzonderheid had deze over eenkomst tot strekking om gedurende de periode der experimentele televisie-uitzen dingen ervaring op te doen met de levering enerzijds en de uitzending van films ander zijds. Daar aan de experimentele periode van de televisie in Nederland op 31 Decem ber 1953 een einde kwam bij ministeriële beschikking van die datum, de zogenaamde Overgangsregeling Televisiebesluit 1954, werden door beide bij het accoord betrokken partijen op 6 Januari van het verslagjaar nieuwe besprekingen ingeleid, waarbij van de zijde van de Televisiestichting verzocht werd om te onderzoeken in hoeverre het mogelijk zou zijn regelmatig speelfilms te leveren. Na gepleegd overleg met de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders heeft het Hoofdbestuur een opgave verstrekt van films, die voor tele visie-uitzending beschikbaar gesteld konden worden, en daarbij tevens een voorstel ge daan betreffende de voorwaarden op grond waarvan de filmlevering op redelijke basis plaats zou kunnen vinden. De Nederlandse Televisie Stichting stelde zich zoals zij begin Juni schriftelijk liet weten op het standpunt, dat de voorge stelde leveringscondities ongetwijfeld een basis zouden kunnen vormen tot overeen stemming, hoewel omtrent enige onderdelen nog nader overleg gepleegd diende te wor- 44

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 44