lijk ter reservering van rechten bij eventuele arbitrage. In enige andere gevallen zag het Hoofdbe stuur zich genoodzaakt een der in artikel 15 der Statuten omschreven straffen toe te passen. Een boete van f 100,werd opgelegd aan een lid, dat gehandeld had in strijd met ar tikel 3 van het Contributiebesluit, de arti kelen 8 en 9 van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films en de ar tikelen 1 en 3 F van het Reglement Recette controle. Aan dit lid werd tevens voorwaar delijk de straf van boycot opgelegd welke later is ingegaan tenzij het zijn reglemen taire verplichtingen binnen een bepaalde termijn zou zijn nagekomen. Aan een ander lid werd wegens overtreding van het Bedrijfsbesluit inzake Buma even eens een boete van f 100,opgelegd en hem, behoudens nakoming van zijn verplich tingen voorwaardelijk de straf van boycot opgelegd, welke echter niet is ingegaan. Evenzo werd voorwaardelijk een boete van f 50,opgelegd aan een lid wegens over treding van het Contributie- en Bumabe- sluit met dien verstande, dat gedurende een periode van twee jaren vorenbedoelde straf eveneens zal ingaan bij iedere volgende over treding van genoemde besluiten, welke straf gevolgd zal worden door boycot indien de boete niet op een termijn van elf dagen sedert het ingaan van deze straf zal zijn be taald, en volledig zal zijn voldaan aan alle verplichtingen voortvloeiende uit het Con tributie- en Bumabesluit. Contact met de Afdelingen en de Leden Herhaaldelijk is in de voorafgaande hoofd stukken en bij het overzicht van de werk zaamheden en het gevoerde beleid van het Hoofdbestuur gewag gemaakt van het voort durend contact dat er gedurende het verslag jaar bestaan heeft tussen Hoofdbestuur en Afdelingen. Inzonderheid met de Afdelings- raad werd deze gang van zaken ten zeerste vereenvoudigd doordat de leden van deze Raad, ingevolge het gewijzigde Uniform Reglement van de Provinciale en Plaatselij ke Afdelingen van Exploitanten, zitting kun nen hebben in het Hoofdbestuur. Maar ook met de Besturen van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders en van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten werden herhaaldelijk besprekingen gevoerd zoals onder meer in verband met de voorberei ding en wijziging van reglementen en hun toepassing, de onderhandelingen over de le vering van films aan de televisie, enz. Eveneens met betrekking tot de samenstel ling van Bondscolleges als de Commissie Nieuwe Zaken, de Commissie Beroep Nieu we Zaken, de Commissie van Geschillen, de Raad van Beroep enz. werd het advies van de Afdelingen verzocht. Op tal van Afdelingsvergaderingen was het Hoofdbestuur vertegenwoordigd, welke ver gaderingen meerdere malen werden bijge woond door de Bondsdirecteur om de leden van voorlichting te dienen. Zoals reeds enige malen in dit overzicht naar voren is gebracht is het Hoofdbestuur met goed gevolg bemiddelend opgetreden in ge vallen, waar zich tussen Bondsleden moei lijkheden voordeden. Onderzoek naar de mogelijkheden tot oprichting van een Bedrijfspensioenfonds De door het Hoofdbestuur benoemde studie commissie, welke de opdracht heeft de mo gelijkheden te onderzoeken tot oprichting van een bedrijfspensioenfonds voor de leden en personeel van leden van de Bond, heeft gedurende het verslagjaar verdere oriënte rende besprekingen gevoerd. In deze Studie commissie Bedrijfspensioenfonds hebben zitting de heren L. Groen en R. Uges Jr., leden van het Hoofdbestuur, en de heer J. G. J. Bosman, Directeur van de Bond. Nationale Herdenkingsavond Op de avond van Dinsdag 4 Mei vonden de plechtigheden plaats ter herdenking van de militairen van de Nederlandse Strijdkrach ten, de zeelieden, de verzetstrijders en de geallieerde militairen en alle overigen, die 50

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 50