waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan ten gevolge van een tegen hen gerichte vijandelijke actie zijn omgekomen. Het advies van het Hoofdbestuur om tijdens deze plechtigheden, welke over het algemeen tussen zes en negen uur plaato vonden, de bioscopen ten teken van rouw te sluiten en de gevelverlichting ook daarna gedoofd te laten, werd algemeen opgevolgd. In gemeen ten, waar de herdenking op een ander tijdstip werd gehouden, hebben de leden hun zaken dienovereenkomstig gesloten. gezondheidsredenen zijn functie als Bestuurs lid neer moest leggen, een functie, die hij vele jaren met toewijding heeft vervuld. Het Bestuur der Stichting was aan het einde van het verslagjaar samengesteld als volgt: Joh. Miedema, Voorzitter; R. Uges Jr., Se cretaris; W. K. G. van Royen, Penningmees ter; J. G. J. Bosman, M. Gerschtanowitz, W. G. Veldhuizen, M. P. M. Vermin, J. Visser en C. van Willigen, leden. Het Nederlandgche Roode Kruis Stichting „Bio-Vacantieoord" De inzamelingen van de Stichting „Bio-Va cantieoord" leverden in 1954, dank zij de milddadigheid van de bioscoopbezoekers en de ijver en toewijding van de leden-exploi- tanten en hun personeel, bevredigende re sultaten op, welke de voortzetting van deze charitatieve arbeid verzekeren. De opbrengsten bleven echter onder die van het voorafgaande jaar. Zo blijkt uit de in het Bondsorgaan gepubliceerde cijfers over de van Donderdag 24 December 1953 tot en met Donderdag 7 Januari gehouden Kerst collecte, dat deze een opbrengst had van f 159.850,57, waarbij inbegrepen f 1.180,36 aan oude munten en f 386,75 aan vreemd geld. Vergeleken bij de voorafgaande Kerst- inzameling was dit een terugloop van ruim f 15.000. De Paascollecte beliep f 100.054,06, waarbij inbegrepen f 354,86 aan oude munten en f 385,78 aan vreemd geld, eën opbrengst, welke nog f 14.000, onder die van de Zomercollecte 1953 bleef. Zoals gebruikelijk heeft het Hoofdbestuur aan de Stichting een bijdrage van f 1.125, geschonken. In het verscheiden van de heer F. H. Jans sen uit Delft betreurde „Bio-Vacantieoord" het verlies van een zeer verdienstelijk Be stuurslid, een kindervriend bij uitnemend heid, wien het werk der Stichting zeer ter harte ging. Node zag de Stichting de heer S. Kinsbergen heengaan, die wegens zijn hoge leeftijd om De traditie getrouw heeft het Hoofdbestuur ook dit jaar een beroep op de leden gedaan om het Nederlandsche Roode Kruis te steu nen in zijn pogingen tot versterking van zijn middelen. Dat de leden aan deze oproep op spontane wijze gevolg hebben gegeven bleek geduren de de week van Vrijdag 15 tot en met Don derdag 21 October, toen zij het propaganda- filmpje „Helpt helpen" hebben vertoond en een collecte hebben gehouden, welke een bedrag van rond f 87.540,opleverde, het geen f 14.590,méér is dan de collecte van het voorafgaande jaar. De opbrengst van deze collecte zal, naar het Nederlandsche Roode Kruis heeft medege deeld, in hoofdzaak worden aangewend voor de inrichting en verbetering van de ruim 900 hulpposten langs de weg, die aan vele verkeersslachtoffers waaronder kin deren niet op de laatste plaats de eerste hulp kunnen bieden. Op 30 December heeft het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis aan het Hoofdbestuur van de Bond opnieuw zijn er kentelijkheid betuigd voor de steun en de bijzonder gewaardeerde medewerking van de Bondsleden. Het Koningin Wilhelmina Fonds De Nederlandse Vereniging tot steun aan het „Koningin Wilhelmina Fonds" voor de 52

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 52