Ledenvergadering De jaarlijkse algemene ledenvergadering werd gehouden op Dinsdag, 25 Mei in het Kurhaus te Scheveningen. Na de goedkeu ring van het jaarverslag bracht de Com missie van Rapporteurs, bestaande uit de heren E. Alter, G. J. Milius, C. S. Roem en A. F. Wolff verslag uit van haar bevindin gen ter zake van de rekening en verant woording van het financieel £>eheer over 1953, de balans per 31 December 1953 en de begroting voor 1954. Daarna werden de jaarstukken goedgekeurd en de begrotin^ overeenkomstig het Hoofdbestuursvoorsteï vastgesteld. Bij enkele candidaatstelling werden tot lid van het Hoofdbestuur herkozen de heren M. Desmet te Eindhoven en Joh. Miedema te Sneek. In de plaats van de heer C. S. Roem te 's-Gravenhage werd bij enkele candidaat stelling de heer J. Weening te Amsterdam tot Hoofdbestuurslid gekozen. De Bonds voorzitter heeft de heer Roem, die zich niet voor een herkiezing beschikbaar had willen stellen, dank gebracht voor het belangrijke werk, dat hij als vice-voorzitter van het Hoofdbestuur heeft verricht. Tot leden van de Filmbeurscommissie wer den herkozen de heren G. H. Groenewegen te Leiden en H. Timmer te Amsterdam. Bij de behandeling van het voorstel van het Hoofdbestuur tot goedkeuring van een aan tal wijzigingen van de Regeling van Lonen en andere Arbeidsvoorwaarden in het Bio scoopbedrijf kwamen verschillende amende menten aan de orde. Veel tijd werd be steed aan de verdediging en bestrijding van een amendement van de Afdeling Het Noor den, dat tot strekking had buiten de loon- regeling te laten vallen de werknemers, die als nevenfunctie minder dan 24 uur per week in de bioscoop werkzaamheden ver richten, maar hetzij elders 24 uur of meer per week arbeid in loondienst verrichten, hetzij een zelfstandig beroep of bedrijf uit oefenen. Bij stemming werd dit amende ment verworpen. Andere, minder ingrijpen de amendementen werden wel aangenomen. Daarna werd het aldus geamendeerde con- cept-loonregeling zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd; waarna de Bondsvoorzit ter aan de Sociale Commissie en haar secre taris, de heer H. W. Hagenberg, dank heeft gebracht voor het vele werk, dat voor de voorbereiding van de gewijzigde toonrege ling verzet is. Vervolgens werd op voorstel van het Hoofd bestuur besloten de jaarvergadering in 1955 te Arnhem te houden. Ten slotte hield Mr D. Bijdendijk, voorzit ter van de Centrale Commissie voor de Film keuring een causerie over de practijk van de Bioscoopwet onder cle titel „Van Lu- mières Salon Indien tot de tele-cinema". Deze boeiende causerie werd met cle grootste aandacht gevolgd. 57

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 57