II et Bond hu rea u De werkzaamheden van de organisatie, in dit verslag gememoreerd, hebhen zich uiter aard weerspiegeld in de bureau-arbeid, waaruit voldoende blijkt, dat de werkzaam heden van het secretariaat en administratie als altijd veelomvattend waren en zware eisen stelden aan de Directie en haar mede werkers. De nauwe behuizing van het personeel als gevolg van de vroegere ongeschikte indeling van het Bureau van de Bond, het ruimte tekort voor de archieven en de uitgestelde onderhoudsvoorzieningen maakten een in grijpende verbouwing, modernisering en betere hygiënische voorziening van dit pand uiterst noodzakelijk. Hoewel de Bondsdirec teur reeds geruime tijd een allesomvattend plan aan het Hoofdbestuur had voorgelegd en daarop de goedkeuring van dit College had verkregen, konden de voorgenomen ver anderingen pas in het afgelopen jaar worden uitgevoerd. Zij waren voortdurend opge schort, omdat het gebouw voorheen niet ons eigendom was en eerst in 1953 kon worden gekocht. Het spreekt vanzelf, dat de taak van de Bondsdirecteur, die uiteraard ten nauwste betrokken was bij het Hoofdbestuursbeleid in zake de vermakelijkheidsbelasting, buiten zijn administratieve en representatieve, door de verbouwingswerkzaamheden aanzienlijk verzwaard werd. Ditzelfde gold voor de me dewerkers. Maandenlang waren nauwelijks werk- en bergruimten ter beschikking. Be zoekers moesten in een ongerieflijke om geving ontvangen, en vele commissieverga deringen elders gehouden worden. Deson danks heeft ieder zich bij de omstandighe den aangepast en functionneerde het orga nisatorisch apparaat op normale wijze. Daar voor is een woord van dank aan allen, die van de nood een deugd wisten te maken, in dit verslag op zijn plaats. Ter completering van de gegevens in dit jaarverslag volgen hierna de traditionele cijfers van de ontvangen en verzonden stuk ken, gehouden vergaderingen, enz., hoewel deze cijfers uiteraard slechts een beeld van „hoeveelheden" geven; dus niet aangaande het werk, dat daaraan ten grondslag ligt of daaruit is voortgevloeid. Ontvangen brieven en telegrammen: 17.549 (20.914); Verzonden brieven en telegrammen (inclu sief een klein aantal betalingsopdrachten): 9.564 (11.288); Verzonden gestencilde circulaires: 33.314 (42.900); Stencil-stukken, zoals notulen, reglementen, vonnissen en rapporten: 631 (535); Vergaderingen: 182 (177); Bezoekers: 2.200 (2.790); Ontvangen, gecontroleerde en ingeboekte recettestaten: 53.000 (58.000); Boekingen in verband met Buma-verplich- tingen, (exclusief codeer- en rekenwerk): 220.000 (215.000). Het Bureaupersoneel bestond in het afge lopen jaar uit 37 personen, waarvan directie en secretariaat 7, administratie 11, controle en technische dienst 5, typeafdeling 5, tele foon, expeditie en archief 5 en huishoude lijke dienst 4. De deviezenafdeling is gelei delijk gereduceerd tot 2 personen. Het Bureau verzorgde tevens de onderschei den bondspublicaties, inzonderheid de re dactie van het Bondsorgaan. 61

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 61