Werkzaamheden recette-controledienst De aan de controledienst verbonden assis tenten van het Bondsbureau hebben gedu rende het verslagjaar 459 onderzoeken in de recette-administraties der leden-exploi- tanten ingesteld, ter verificatie van de juist heid en volledigheid hunner gedurende een periode van circa twaalf maanden aan le- den-filmverhuurders en Bondsbureau geda ne recetteverantwoordingen. Op verzoek van een filmverhuurkantoor werd boven dien de bruto-weekrecette, met een harer films in een bepaald theater behaald, met behulp van daartoe strekkende controle middelen vastgesteld en getoetst aan de ter zake gedane verantwoording. Voorts werden door de controleurs nog vier onderzoeken verricht met een van de recette-controle af wijkend karakter. Bij 66 van de 459 periodieke controles kwa men een of meerdere foutieve recetteverant woordingen aan het licht, waaruit navorde ringen van filmhuren en Bondsbijdragen tot gezamenlijke bedragen van respectievelijk f6.197,20 en f567,08 resulteerden; het Hoofdbestuur vond in een der controlerap porten aanleiding om aan een bioscoop exploitant een geldboete van f 100,op te leggen. Ook in het verslagjaar is het éénmaal nood zakelijk gebleken om een lid-exploitant tot een betere administratieve inrichting te verplichten, ten einde een rationele controle aldaar te kunnen verwezenlijken. De sinds jaar en dag vanwege de controledienst ver strekte adviezen tot verbetering der recette administraties hebben allengs tot het resul taat gevoerd, dat althans dit gedeelte van de boekhouding der bioscopen momenteel over vrijwel de gehele linie aan redelijke eisen voldoet. 63

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 63