Afdeling Het Centrum 0|> de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Afdeling werd het Bestuur als volgt samengesteld: A. F. Wolf f, Voorzitter, tevens lid van de Ledenraad van de Afdelingsraad; J. Visser, Viee-Voorzitter; J. van Willigen Jr., Penningmeester; J. Nijland Jr., Secretaris, tevens lid van de Afdelingsraad; L. van Dommelen, lid, tevens lid van de Afdelingsraad, Ch. de Lange en N. Ortje, leden. Door het beëindigen van zijn exploitatie, ressorte rende onder de Afdeling Het Centrum, was de heer van Bentnm, jarenlang Bestuurslid en Penningmeester van de Afdeling, niet meer herkiesbaar. Veel waar dering heeft de Afdeling voor zijn werk gehad en een kleine hulde, hem gebracht op de jaarvergade ring, was zeker op zijn plaats. Vol ijver en met grote toewijding en kennis van zaken, heeft hij steeds de Afdeling met raad en daad terzijde gestaan. Zijn vertrek uit de afdeling zal een gevoelig verlies betekenen. De Afdeling leed het afgelopen jaar een ernstig ver lies door het heengaan van één van haar prominente leden en tevens oud-bestuurslid, de heer Prager, in leven exploitant van het Frans Hals-theater te Haar lem. Zijn scherp verstand en zijn bijzondere kwali teiten maakten hem tot een middelpunt van onze Afdeling. Wij zullen hem dankbaar voor zijn vele werk blijven gedenken. 1954 is een jaar geweest waarin een groot aantal gemeenten in de Afdeling een verlaging van het tarief van de vermakelijkheidsbelasting toepaste. In 1953 mochten wij melding maken van een verklaring van Begeringszijde, waarin aan de gemeenten werd medegedeeld dat de gecontroleerde gang van zaken in het bioscoopbedrijf het niet meer rechtvaardigde ecu dergelijke hoge belasting te heffen. Het heeft hierna wel verwondering gewekt, dat vele gemeenten zeer traag en slechts na aanhoudende verzoeken van exploitanten ter plaatse, deze grote onrechtvaar digheid ten opzichte van het bioscoopbedrijf maar ten dele hebben weggenomen, zodat de voor de hand liggende gelijkschakeling van de vermakelijkheden op hetzelfde niveau, nog niet kon worden bereikt. Ons streven zal erop gericht moeten blijven om elke discriminatie van ons bedrijf onder de ogen van de plaatselijke overheid te blijven brengen, tot hieraan een einde is gekomen. De Afdeling zal voortgaan, waar nodig, van advies te dienen. Telkenmale werden de ledenraadsvergaderingen voor af gegaan door een buitengewone algemene leden vergadering van onze Afdeling, waardoor steeds onze vertegenwoordiger in de Baad, de heer A. F. Wolff, op de hoogte was van het standpunt van de leden. Op voorstellen tot wijzigen van de bedrijfsreglementen werden door de Afdeling vele amendementen inge diend, die na behandeld te zijn in de Afdelingsraad, al dan niet werden overgenomen. Men kon zich echter niet onttrekken aan de gedachte, dal een betere toe lichting op bovengenoemde wijzigingen, enige amen dementen zou hebben voorkomen. Onzerzijds werd hierop dan ook sterk aangedrongen. Een nog nauwer contact van het bestuur van onze Afdeling met het Hoofdbestuur blijft zeer gewenst. Het afgelopen jaar heeft door de komst van nieuwe projectiesystemen en door de wijzigingen van de Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films, in de practijk doen blijken wat men ervan heeft te ver wachten. Met verontrusting ziet de Afdeling de toe komst tegemoet, daar gebleken is dat men van filmverhuurderszijde, ondanks gedane toezeggingen, niet in de geest van de reglementen heeft gehandeld. De filmhuren, welke in het afgelopen jaar werden gevraagd, kunnen speciaal door de kleinere provin cieplaatsen waaruit de afdeling is samengesteld, niet worden opgebracht. Een terugbrengen van de filmverhuurcondities tot een redelijk niveau, zal dus in de komende jaren noodzakelijk zijn en zeker zullen de uitzonderings bepalingen moet komen te vervallen, in die geval len waarvan vaststaat dat het geen uitzonderingen meer zijn. De Afdeling vergaderde 3 maal in het afgelopen jaar. De vergaderingen werden niet goed bezocht, alhoewel er een vaste kern is, die zelden ontbreekt. Het Afdelingsbestuur had regelmatig contact en men adviseerde in diverse gevallen over het vestigen van nieuwe theaters. De Afdeling telt momenteel 85 leden. Ontvangen werden 45 brieven en circulaires. Verzonden werden 41 brieven en circulaires. Utrecht, Mei 1955. J. NIJLAND Jr., Secretaris. 07

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 86