Afdeling Het Oosten Het Bestuur vau de Afdeling Het Oosten onderging in 1951 geen verandering. De samenstelling is als volgt: C M. Westland, Voorzitter, lid van de Af- delingsraad en van de Ledenraad; J. H. Kroon, Vice- Voorzitter; A. Jansen, Secretaris en lid van de Af- delingsraad; K. W. Elverding, Penningmeester en lid van de Af delingsraad; H. J. Snelders, lid. Het jaar 1951 bracht voor verschillende theaters een verlaging van de vermakelijkhcidshelasting en, hoewel ecu volkomen gelijkschakeling met het voet- balspel niet werd bereikt, kan deze soepeler hou ding van de Overheid bijdragen tot modernisering van onze apparatuur. De driedimensionale film ver dween van het toneel. Hiervoor in de plaats kwam een verscheidenheid van systemen, aangeduid met namen eindigende op „Scope". Hierbij vindt men systemen, die gedeelten van de, voor een behoorlijke weergave onmisbare, geluidsband gebruiken (mis bruiken). Over het algemeen kan men zeggen, dat stereofonie in onze betrekkelijk kleine provinciale theaters niet het effect heeft, dat sommigen er van verwachten. Dit blijkt uit het veelal accepteren van Cinemascope films met optisch geluidsspoor. De vergroting van het geprojecteerde beeld kan men als een belangrijke vooruitgang beschouwen. Met vreugde constateren wij de aanwinst van een tweetal prachtige nieuwe theaters in de zwaar ge teisterde steden Nijmegen en Arnhem, alsmede de opening van een tweede theater te Oldenzaal, terwijl een van de oudste theaters van ons land, Cinema Palace te Hengelo, door een grondige restauratie een ereplaats heeft ingenomen in de rij der Neder landse bioscopen. Eenmaal was het Afdelingsbestuur genoodzaakt in te grijpen, toen namelijk de voortvarendheid van een der exploitanten geen grenzen kende, zodat ander mans gebied werd betreden bij het maken van re clame voor films. Ecu Concept-Reglement voor het maken van reclame was hiervan het gevolg, waarvan gehoopt wordt, dat het binnenkort tot Bedrijfsregle- ment zal worden verheven. Het Nieuwe Jaar met de beste wensen voor het Bedrijf tegemoettredend, verblijven wij, Deventer, 3 Mei 1955. A. JANSEN, Secretaris. «>0

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 89