Afdeling Het Westen Bij de aanvang van dit jaarverslag ligt ons het plot selinge verscheiden van ons geacht Bestuurslid, de heer F. H. Janssen, nog diep in het geheugen ge grift. Zijn gezonde en frisse kijk op de zaken was voor ons Bestuur en onze Afdeling een grote steun, welke wij node zullen moeten missen. Het Bestuur van de Afdeling Het Westen hestond in 1954 uit de heren: J. van Bentuni, Voorzitter; K. J. Kaptein, Secretaris; C van Liere, Penningmeester; A. J. Ch. Silvius, Vice-Voorzitter en F. H. Janssen (f), lid. Er werden in 195-1 drie ledenvergaderingen gehouden, welke slechts een matig hezoek vertoonden. Het Be stuur kwam meerdere malen hijeen in alle gevallen waar zulks noodzakelijk was. Op 31 December 1954 telde de Afdeling 57 leden met 71 theaters. De meest besproken onderwerpen op de vergaderin gen waren: de nieuwe huur- en verhuurvoorwaar- den, de vermakelijkheidsbelasting (welke reeds in verscheidene plaatsen werd verlaagd), alsmede de bezwaren tegen het Filminstituut. Ook de Cinema scope had de aandacht van de leden. In tegenstelling tot de inkomsten bewegen de uit gaven zich nog steeds in stijgende lijn. Zonder hier nader in te gaan op de redelijkheid of billijkheid van diverse nieuw ingevoerde of in te voeren lasten, moet worden opgemerkt, dat de toeneming daarvan onderscheiden leden met bezorgdheid vervult. Niet onvermeld mag worden gelaten, dat 1954 ten ge volge van de grote regenval een voor het bioscoop bezoek zeer bevredigend jaar is geweest. De herziening van dt; entreeprijzen, welke dit jaar haar beslag kreeg, had jammer genoeg niet ten volle de steun van de leden-exploitanten, welke zij zo nodig heeft. Velen zien schijnbaar de noodzakelijk heid niet die lot dit besluit leidde. Desgevraagd heeft het Bestuur, na grondig voor onderzoek, adviezen uitgebracht aan het Hoofdbe stuur en aan de Commissie Nieuwe Zaken. Wijzigingen kwamen in 1954 in het Bestuur niet voor. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer F. H. Janssen op 15 December 1954, is nog niet voorzien. Hiermede de voornaamste gebeurtenissen van 1954 gememoreerd hebbende, wens ik U allen namens mijn mede-afdelingsbestuurders voor het jaar 1955 goede zaken. Middelharnis, Januari 1955. K. J. KAPTEIN, Secretaris. 91

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 90